مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

طرز کار پمپ تصفیه آب استخر

طرز کار پمپ تصفیه آب استخر

در مورد طرز کار پمپ تصفیه آب اطلاعاتی دارید؟

این که طرز کار پمپ تصفیه آب به چه شکلی است و دستگاه های تصفیه آب به چه شکلی کار می کنند، سوال خیلی از افراد است. در گذشته محل تامین آب مردم آب انبار ها، رودخانه ها و… بودند که همین موضوع هم که مردم از آب با منابع طبیعی استفاده می کردند، باعث شده بود که خیلی از بیماری ها و مشکلات برای مردم به وجود بیایند. اما با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی و علم، آب های لوله کشی و سیستم های تصفیه آب شهری در شهر های مختلف جهان و ایران ایجاد شدند که این آب رودخانه ها و چشمه ها را تصفیه، و سپس به دست مردم می رسانند. البته با این که تصفیه آب آن ها خوب است، اما هنوز هم کم و کاستی و نقص هایی را دارد، و بسیاری از املاح و ذرات را نمی توانند تصفیه کنند. از همین رو وسایلی ساخته شده اند تحت عنوان پمپ تصفیه آب که در مقاله طرز کار پمپ تصفیه آب استخر قرار است حسابی راجع به آن و مسائلی مثل طرز کار پمپ تصفیه آب، این که پمپ تصفیه آب چیست، از چه اجزایی تشکیل شده است، و قیمت پمپ تصفیه آب صحبت شود.

پمپ تصفیه آب چیست؟

یکی از اصلی ترین سوالاتی که در کنارمسائلی مثل این که طرز کار پمپ تصفیه آب به چه شکلی است و قیمت پمپ تصفیه آب چقدر است، در زمان شنیدن نام پمپ تصفیه آب استخر در ذهن افراد ایجاد می شود، این است که پمپ تصفیه آب استخر چیست. در پاسخ به این سوال باید گفت که، همان گونه که از نامش هم پیداست، پمپ تصفیه آب وسیله ای است که به کمک آن آب تصفیه می شود. پمپ های تصفیه آب وسایلی هستند که به کمک قطعات، قسمت های مختلف، فیلتر ها و….، آبی که یک بار در مراکز تصفیه آب شهری تصفیه شده است، اما هنوز هم برخی املاح، ذرات و آلودگی ها دارد، را تصفیه و پاک و پاکیزه می کند.

طرز کار پمپ تصفیه آب استخر

طرز کار پمپ تصفیه آب استخر

کسب اطلاعات بیشتر: انواع برندهای پمپ تصفیه استخر

قطعات مختلف تشکیل دهنده پمپ تصفیه آب

قطعا پس از این که متوجه شدید که پمپ تصفیه آب چیست، به جز این که به این فکر بیفتید که طرز کار پمپ تصفیه آب چه شکلی است، این سوال هم در ذهن تان ایجاد می شود که دستگاه های پمپ تصفیه آب از چه قسمت هایی تشکیل شده اند، و به کمک چه قطعاتی کار پاکیزه کردن آب را انجام می دهند. پمپ های تصفیه آب هر کدام از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند که هر قسمت از اهمیت خاصی برخوردار است و دانستن در مورد آن ها به نگهداری بهتر و در نتیجه عمر بیشتر پمپ های تصفیه آب کمک خواهد کرد. برخی از  اجزا و قسمت های مختلف پمپ تصفیه آب را در قسمت پایینی این پاراگراف با هم مشاهده می کنیم.

 •  شیر ورودی.
 • هوزینگ شاسی.
 • اتصالات پلاستیکی.
 • کوئیک فیتینگ.
 •  شیر برقی.
 •  شیر های پرشر و لوپرشر.
 • ترانس.
 • پمپ دستگاه تصفیه آب.
 •  شلنگ.
 •  گیج فشار روغنی .
 • هوزینگ.
 •  ممبران فیلترها.
 • مخزن تحت فشار.
 •  شیر خروجی.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش هواگیری پمپ آب استخر

طرز کار پمپ تصفیه آب

نوبتی هم که باشد نوبت این است که به سراغ طرز کار پمپ تصفیه آب برویم. هر دستگاه و وسیله ای که ساخته می شود، بر اساس مکانیزم و شیوه کاری مشخصی توسط شرکت های سازنده اش تولید می شود و در صورت دانستن این مکانیزم و شیوه کارکرد آن، انسان بهتر می تواند از آن وسیله کار بگیرد. در مورد پمپ های تصفیه آب هم قصه به همین شکل است و شمایی که به دنبال پرداخت قیمت پمپ تصفیه آب و خرید آن هستید، بهتر است که از نحوه کار و طرز کار پمپ تصفیه آب استخر هم مطلع باشید.

طرز کار پمپ تصفیه آب استخر

طرز کار پمپ تصفیه آب استخر

طرز کار پمپ تصفیه آب به این شکل می باشد که برای تصفیه آب، از چندین فیلتر کمک می گیرد که به کمک آن ها جدا کردن ذرات و املاح صورت بگیرد، و عمل تصفیه آب انجام شود. پمپ های تصفیه آب همگی از سیستم اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می کنند. در سیستم اسمز معکوس ابتدا املاح مضر آب جدا شده و به فاضلاب ریخته می شود و پس از آن سنگ های معدنی دستگاه تصفیه، املاح مفید آب را نگه می دارد. دستگاه تصفیه با عبور دادن آب از فیلترها آب را تصفیه می کند، اما انتقال آب از فیلترها با فشار آب شهری امکان پذیر نیست. به همین دلیل از یک پمپ دستگاه تصفیه آب برای افزایش فشار آب و در نتیجه عبور آب از فیلترها استفاده می شود.

همانطور که دیدید یکی از رکن های اصلی در طرز کار پمپ تصفیه آب، اسمز معکوس است اسمز معکوس یا Reverse Osmosis که به‌ اختصار RO گفته می شود . اسمعز معکوس در واقع نوعی تکنولوژی تصفیه آب به حساب می‌آید که با استفاده از یک غشای نیمه تراوا یون‌ ها، مولکول‌ ها و ذرات بزرگ‌ تر که در آب آشامیدنی هستند را حذف می کند. از طریق اسمز معکوس می ‌توان باکتری‌های آب را نابود کرد. از این طریق ناخالصی‌ها در قسمتی که تحت فشار است نگه داشته می شوند و آب تمیز از سمت دیگر رد می گردد.

کسب اطلاعات بیشتر: بررسی علت داغ شدن موتور پمپ استخر

قیمت پمپ تصفیه آب

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله طرز کار پمپ تصفیه آب مثل پمپ تصفیه آب چیست، قطعات و قسمت های مختلف پمپ تصفیه آب و همین بحث اصلی یعنی طرز کار پمپ تصفیه آب برای شما مفید واقع شده باشند. به طور کلی دستگاه ها و پمپ های تصفیه آب دستگاه ها و وسایل بسیار مفید و کاربردی ای هستند و به ما کمک می کنند که آبی کاملا تصفیه شده و بسیار مناسب را در دسترس داشته باشیم. در صورتی که با بررسی های لازم تصمیم گرفتید که برای خرید و پرداخت قیمت پمپ تصفیه آب استخر اقدام کنید، به شما توصیه می شود که حتما سری به سایت گرم لوکس بزنید. گروه گرم لوکس یکی از بهترین و قوی ترین تیم ها در حوزه ارائه انواع خدمات و محصولات در زمینه های تجهیزات سیستم سرمایشی، سیستم گرمایشی، استخر و جکوزی، تهویه مطبوع، آبرسانی، لوازم کنترلی و… هستند و آمادگی دارند که تمامی تجهیزات، وسایل و لوازم این حوزه که شما به آن ها نیاز دارید را برایتان فراهم نماید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “طرز کار پمپ تصفیه آب استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *