مقالات

تنظیم تایمر پمپ استخر

تنظیم تایمر پمپ استخر

یکی از مطالبی که برای خیلی از افراد و به خصوص صاحبین استخر های تجاری یا خانگی وجود دارد، بحث تنظیم تایمر پمپ استخر است. برای این که استخر ها همیشه آب سالم و تمیزی داشته باشند از یک سیستمی استفاده می کنند تحت عنوان سیستم تصفیه آب استخر. سیستم پمپ تصفیه استخر خود از قست ها و بخش های مختلفی تشکیل شده است که کارکرد صحیح و درست این سیستم تصفیه استخر ماحصل کارکرد صحیح هر کدام از این قسمت ها کنار هم است. اما یکی از وسایلی که می تواند کار تصفیه آب استخر را برای شما بسیار آسان تر کند، تایم استخر است. در ادامه بحث تنظیم تایمر پمپ استخر هم همراه گرم لوکس بمانید تا بیشتر و بهتر در مورد مسائلی مثل تنظیم تایمر پمپ استخر، نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر، قیمت تایمر استخر و… بیشتر و بهتر بدانید.

تنظیم تایمر پمپ استخر

بهتر است در اول كاري و پیش از صحبت درباره نحوه تنطیم تایمر پمپ استخر، کمی در مورد خود پمپ های استخر بدانیم. این پمپ اساسا قلب سیستم گردش آب استخر است. آب را از استخر از طریق مجرای سرریز و فاضلاب اصلی میکشد، آن را از طریق صافی به داخل سیستم تصفیه انتقال میدهد و آن را از طریق لوله های برگشت اصلی به استخر باز میگرداند. این پمپ از نیروی الکتریکی تغذیه می کند و می تواند دارای ولتاژهای 110 و 220 ولت باشد و تا 3.450 دور در دقیقه می چرخد. پمپ های آب استخر هوا خنک هستند و نباید در محیط های کاملا بسته قرار بگیرند تا بتوانند گرمای خود را برطرف سازند. همچنین مراقب باشید در جایی که آن ها را قرار می دهید رطوبت و آب نباشد که باعث خرابی آن ها می شود. پمپ آب استخر خودش شامل سه بخش اصلی است که عبارت اند از موتور، پروانه، تله موتوری و… .

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه نصب پمپ تصفیه استخر

تنظیم تایمر پمپ استخر

تنظیم تایمر پمپ استخر

اما یکی دیگر از ملزومات پیش از شروع به صحبت درباره تنظیم تایمر پمپ استخر، این است كه با خود تایمر آشنایی پیدا کنیم. دستگاه‌ هاي تايمر در دو مدل کلی دیجیتال و آنالوگ تولید و عرضه ميشوند. این وسیله ها در واقع یک پریز برق دوشاخه دار تایمر دار هستند. یعنی واسطه ‌ای هستند بین کابل برق دستگاه‌های برقی 220 ولت و پریز برق شهری. در واقع کابل برق دستگاه مورد نظر به پریز تایمر متصل شده و دوشاخه پریز تایمر دار مورد نظر به پریز برق شهری وارد ميشود. در اینجا تایمر برق باتوجه به تنظیم برنامه و نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر که بر روی آن اجرا شده است، جریان برق را در زمان معین از قبل تعیین شده قطع یا وصل ميکند.

با این شرایط دستگاه برقی در محل کار یا منزل بدون نیاز به حضور نیروی انسانی به صورت دقیق و در زمان مشخص روشن و یا خاموش ميشود. برای نمونه روشن و خاموش کردن انواع پمپ آب استخر با کمک نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر، پمپ آب کشاورزی و آبیاری قطره‌ای گلخانه و باغبانی، پمپ آکواریوم، پمپ استخر پرورش ماهی، روشن و خاموش کردن ال ای دی پرورش گیاه، لامپ روشنایی گلخانه‌ها، مغازه‌ها، ویترین و نورپردازی فروشگاه‌ها و مراکز تجاری، ساختمان‌ها و شرکت‌ها، روشن و خاموش کردن فن تهویه هوا، کولر و بخاری، شارژ کردن انواع گوشی موبایل و تبلت، نوردهی به گیاهان و پرورش گیاه و قارچ، یا صرفه‌‎جویی در مصرف برق، یا استفاده در مرغداری‌ها، گاوداری‌ها صنایع و … برخي از کاربرد های این تایمر ها هستند.

کسب اطلاعات بیشتر: علت پمپاژ شدید پمپ استخر

نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر

اما نوبتی هم که باشد نوبت آن است که با نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر بهتر آشنا شویم. در مورد نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر این گونه می شود گفت که این مدل از دستگاه معمولا دارای یک بخش گرد ( دایره ) شکل است که نزدیک به ۹۶ پین ( دیپ سوئیچ ) روی آن جای گرفته است و هر یک از این پین ‌ها نشان‌گر ۱۵ دقیقه است. بالا یا پایین بودن هر کدام از این سوئیچ‌ها، بصورت خودکار تایمر را روشن یا خاموش خواهد کرد. جمع این پین ‌ها به ۹۶ عدد میرسد. یعنی شما میتوانید با تنظیم تایمر پمپ استخر در ۲۴ ساعت شبانه‌ روز ۹۶ بار برای ۱۵ دقیقه دستگاه برقی خود را روشن یا خاموش کنید و این برنامه را فردا نیز تکرار کنید. اما اگر که بخواهیم دقیق تر در مورد نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر صحبت کنیم در این باره باید گفت که برای راه‌اندازی و برنامه‌ ریزی دستگاه باید با استفاده از نشانگری که روی بخش دایره شکل است، ساعت دستگاه را تنظیم کنید. یعنی اگر ساعت ۱۱ است دایره را بچرخانید تا عدد ۱۱ روبروی نشان ‌گر ساعت قرار بگیرد. برخی مراحل نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر عبارت اند از موارد زیر:

تنظیم تایمر پمپ استخر

تنظیم تایمر پمپ استخر

1- پس از تنظیم ساعت دقیق با روشی که در بالا ارائه شد مرحله اول را گذرانده‌ا یم و دستگاه آماده به کار‌خواهد بود.

2- با استفاده از یک خودکار، پیچ‌گوشتی یا… پین ( دیپ سوئیچ ) تنظیم برنامه را در زمان‌های مورد نیاز پایین آورده تا در زمانی که به پین مورد نظر رسید تایمر روشن شود. مثلا اگر میخواهید تایمر در ساعت ۳ تا ۴ روشن شود دیپ سوئیچ‌ها ( پین ) هایی که بین ساعت ۳ تا ۴ است را به پایین فشار دهید تا در این ساعت مشخص دستگاه روشن شود و سپس خاموش شود.

کسب اطلاعات بیشتر: نمایندگی فروش پمپ استخر

قیمت تایمر پمپ استخر

پس از این که تحقیقات و پرس و جو های لازم را انجام دادید و با مطالبی مثل قیمت تایمر استخر در طی مقاله تنظیم تایمر پمپ استخر آشنا شدید، و تصمیم گرفتید که یکی از پمپ های تصفیه آب استخر یا تایمر های استخر را بسته به نیازتان تهیه نماید، نوبت به آن می رسد که به دنبال یک مرکز فروش تجهیزات استخر و به ویژه نمایندگی پمپ تصفیه استخر باشید، و از آن جا برای خرید پمپ یا تایمر استخر اقدام نمایید. به جرعت مي توان گفت که یکی از معتبرترین مراکزی که شما می توانید پمپ استخر یا تایمر پمپ استخر مد نطرتان را از آنجا تهیه نمایید، سایت گرم لوکس می باشد که محصولاتی با بالاترین کیفیت و بیشترین دوام را به مشتریان شان ارائه می دهند. از همین رو به شما عزیزان توصیه می شود که برای پرداخت قیمت تایمر استخر و خرید پمپ تصفیه استخر، حتما سری هم به سایت گرم لوکس بزنید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “تنظیم تایمر پمپ استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *