مقالات

پمپ تصفیه استخر چیست؟

پمپ تصفیه استخر چیست؟

یکی از سوالاتی که خیلی از افرادی که صاحب استخر های تجاری یا خانگی هستند با آن مواجه می شوند ، این است که پمپ تصفیه استخر چیست ؟ احتمالا این را بدانید که آب استخر ها پس از پر شدن، تا همیشه تمیز و پاکیزه، و قابل شنا کردن نمی مانند و حتی اگر هم که در طی بازه زمانی ای هیچ کسی هم در آن ها شنا نکند، ‌باز هم پس از مدتی آبشان دچار آلودگی هایی می شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود، علاوه بر این هم، بوی نامطبوعی هم خواهند گرفت. از همین رو، برای حل این مشکل وسایلی ساخته شده اند، تحت عنوان سیستم های تصفیه استخر که از بخش های متخلفی مثل فیلتر های تصفیه استخر که در انواع مختلفی در بازار موجود هستند، و پمپ های تصفیه استخر تشکیل شده اند. در ادامه مقاله پمپ تصفیه استخر چیست هم با گرم لوکس همراه باشید، تا بیشتر و بهتر با مسائلی مثل این که پمپ تصفیه استخر چیست، کاربرد پمپ تصفیه استخر چیست، نحوه کار پمپ تصفیه استخر چگونه است، قیمت پمپ تصفیه استخر چقدر است، نکات لازم هنگام خرید پمپ تصفیه استخر چه هستند، و…. آشنا شوید.

پمپ تصفیه استخر چیست؟

بهتر است پیش از صحبت درباره مباحث پیچیده ای مثل کاربرد پمپ تصفیه استخر یا نحوه کار پمپ تصفیه استخر، ببینیم که پمپ تصفیه استخر چیست؟. همانگونه که پیش تر هم به آن اشاره شد، اغلب استخرهای خانگی و تجاری برای این که حتی بدون شنا کردن افراد هم آلوده میشوند، و برای این که پس از‌ آلودگی مجددا قابل استفاده و قابل شنا کردن شوند، ‌به این نیاز دارند که آبشان تصفیه شود. از همین رو وسیله هایی برای این کار در بازار ایران و جهان وجود دارند تحت عنوان دستگاه های فیلتر تصفیه استخر. این دستگاه هاکه از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل شده اند، وظیفه تصفیه و پاکیزه کردن آب آلوده را بر عهده دارند. وجود هر کدام از بخش ها و قسمت های دستگاه سیستم تصفیه آب استخر ها برای انجام کار تصفیه، لازم و ضروری می باشد.

پمپ تصفیه استخر چیست؟ چه کاربردی دارد؟

پمپ تصفیه استخر چیست؟ چه کاربردی دارد؟

یکی از این تجهیزات و لوازمی که حضور آن در هر استخری که دستگاه و سیستم تصفیه آب دارد لازم و ضروری است، و نقش بسیار مهمی را هم بر عهده دارد، پمپ تصفیه استخر است. در مورد این که پمپ تصفیه استخر چیست هم، باید گفت که پمپ های تصفیه استخر وسایل و دستگاه هایی هستند که در سیستم تصفیه آب استخرها نقش پمپاژ آب را بر عهده دارند. می شود گفت که بخاطر اهمیت پمپ تصفیه استخر در سیستم تصفیه آب استخر، باید هر صاحب استخری با پرداخت قیمت پمپ تصفیه استخر، برای خرید پمپ تصفیه استخر، برای استخر تجاری یا خانگی خود اقدام کند.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع برندهای پمپ تصفیه استخر

کاربرد پمپ تصفیه استخر چیست؟

در مورد این که کاربرد پمپ تصفیه استخر چیست هم، همانگونه که پیش تر هم در بخش پمپ تصفیه استخر چیست، گفته شد، باید گفت که پمپ های تصفیه استخر، نقش پمپاژ آب استخر ها را بر عهده دارند. به تعریف دیگر، در استخرها، این پمپ آب استخر است که آب را از ورودی گرفته و در قسمت های مختلف استخر پخش می کند، این پمپ است که آب های آلوده را به سمت دستگاه تصفیه آب روانه و آن را پس از پمپاژ، ‌دوباره به استخر می فرستد. به خاطر همین کابرد پمپ تصفیه استخر است که اهمیت پمپ های تصفیه استخر بالا می باشد و حضور آن ها در هر استخری لازم می باشد.

نحوه کار پمپ تصفیه استخر چگونه است؟

یکی دیگر از موضوعات مهمی هم که در کنار این که پمپ تصفیه استخر چیست، باید آن را هم بدانید، نحوه کار پمپ تصفیه استخر است. نحوه کار پمپ تصفیه استخر این گونه است که آب با مکش به داخل پمپ وارد میشود سپس از سبد صافی برای جدا کردن اجسام مانند شاخ‌ و برگ درختان و ذرات درشت دیگر عبور میکند. با عبور آب از سبد صافی از ورود اجسام و ذرات درشت که ممکن است به پروانه آسیب وارد کنند جلوگیری میشود. پس از فیلتر اولیه، آب به کمک پروانه‌ وارد فیلترهای تصفیه میشود این فیلترها ذرات بسیار ریز را از بین می‌برند. سپس آب تصفیه شده در صورتی که در چرخه، سیستم گرم کن آب هم وجود داشته باشد، به دیگ آب گرم منتقل میشود تا به دمای مناسب برسد. قبل از این که آب گرم وارد استخر شود، در صورت دلخواه میتوان مقدار مناسبی کلر به آن اضافه گردد. این فرآیند، فرایند کلی و متداول کار پمپ های تصفیه استخر است.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش هواگیری پمپ آب استخر

نکات لازم هنگام خرید پمپ تصفیه استخر

در هنگام خرید پمپ تصفیه استخر توجه داشته باشید که تولید و عرضه پمپ های تصفیه استخر با دبی و هدهای مختلفی صورت می گیرد، از این رو، باید به سرباز یا سر پوشیده بودن استخر، افت فشار، طول مسیر لوله کشی و همچنین نوع اتصالات توجه کنید.

پمپ تصفیه استخر چیست؟ چه کاربردی دارد؟

پمپ تصفیه استخر چیست؟ چه کاربردی دارد؟

یکی از نکات مهم که پس از دانستن این که پمپ تصفیه استخر چیست، باید از آن مطلع باشید، این است که پمپاژ آب توسط پمپ تصفیه استخر، نبایستی بیش از فشار ماکزیمم قابل تحمل فیلتر آب باشد، چرا که این امر می تواند ترکیدن فیلتر شنی را به همراه داشته باشد.

پمپ تصفیه استخر باید تحمل دمایی بین 60-0 و فشار 2.5 بار را داشته باشد.

در استخر باید از مغزی و اتصالات متناسب با کانکشن ورودی پمپ استفاده گردد. مثلاً بهتر است در صورت یو پی وی سی بودن جنس بدنه استرینر پمپ، اقدام به استفاده از اتصالاتی از همین جنس، در سر هم بندی پمپ کنید.

اجزای داخلی و نوع متریال بدنه پمپ باید از مقاومت لازم در مقابل مواد ضد عفونی کننده مانند کلر برخوردار باشد. چرا که این ماده سبب خوردگی دستگاه خواهد شد.

کسب اطلاعات بیشتر: علت داغ شدن موتور پمپ استخر

قیمت پمپ تصفیه استخر

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله پمپ تصفیه استخر چیست برای شما مفید واقع شده باشند. در صورتی که تحقیقات لازم را انجام دادید و یه این نتیجه رسیدید که برای خرید پمپ تصفیه استخر اقدام کنید، به شما توصیه می شود که برای انتخاب از میان انواع برند های پمپ تصفیه استخر و مطلع شدن از قیمت پمپ تصفیه استخر، حتما به سایت یکی از بهترین مجموعه های ارائه دهنده انواع تجهیزات استخر و جکوزی، تجهیزات گرمایشی، سرمایشی، آبرسانی و…، یعنی گرم لوکس مراجه کنید. گروه گرم لوکس آماده است تا لوازم و تجهیزات مورد نظر شما مثل همین پمپ های تصفیه استخر را با بالاترین کیفیت ممکن برایتان فراهم نماید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *