مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

هواگیری پمپ آب استخر

آموزش هواگیری پمپ آب استخر

هواگیری پمپ آب استخر

هواگیری پمپ آب استخر یکی از کار هایی است که تمامی صاحبین استخر هایی که از پمپ و سیستم تصفیه آب استفاده میکنند ، هر از چندگاهی باید برای انجام دادن آن اقدام کنند . احتمالا این را بدایند که آب استخر ها بعد از گذشت مدتی دچار کثیفی ها و آلودگی هایی میشوند و به تصفیه شدن نیاز پیدا می کنند . از همین رو اغلب استخر های خانگی و عمومی ، بسته به سبک و اندازه شان ، هر کدام مجهز به نوعی از سیستمهای تصفیه آب هستند ، که یکی از اجزای این سیستم پمپ آب استخر میباشد . در صورتی که صاحب استخر خانگی یا عمومی ، هستید و یا در صورتی که علاقمند به استخر ها و نحوه نگهداری آن ها هستید ، در ادامه مقاله هواگیری پمپ آب استخر که قرار است مطالبی مثل قیمت پمپ آب استخر ، هواگیری پمپ آب بنزینی ، هواگیری پمپ آب مخزن دار و… بیان شود . همراه گرم لوکس بمانید .

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه کار با منحنی عملکرد پمپ استخر

آموزش هواگیری پمپ آب استخر

پیش از این که به مطالبی مثل هواگیری پمپ آب استخر ، هواگیری پمپ آب مخزن دار ، هواگیری پمپ آب بنزینی و… پرداخته شود ، بهتر است که ببینیم پمپ آب استخر چیست ؟ همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد ، اغلب استخرهای خانگی و عمومی برای این که بعد از شنا کردن افراد و آلوده شدن ، مجددا قابل استفاده و قابل شنا کردن شوند ، ‌به این نیاز دارند که آب استخر تصفیه شود . از همین رو وسیله هایی برای این کار در بازار ایران و جهان وجود دارند تحت عنوان دستگاه های فیلتر تصفیه استخر . این دستگاه ها وظیفه تصفیه و پاکیزه کردن آب آلوده را بر عهده دارند و از قسمت ها و قطعات مختلف و متنوعی تشکیل شده اند که وجود هر کدام آنها برای انجام کار ، لازم و ضروری میباشد . جهت خرید تجهیزات استخر و جکوزی با گرم لوکس همراه باشید .

آموزش هواگیری پمپ آب استخر

آموزش هواگیری پمپ آب استخر

یکی از این تجهیزات و لوازمی که حضور آن در هر استخری و دستگاه تصفیه آب لازم و ضروری است ، و نقش مهمی را هم بر عهده دارد ، پمپ آب استخر است . پمپ های آب استخر در سیستم تصفیه آب استخر ها نقش پمپاژ آب و به گردش در آوردن آن را بر عهده دارند . به تعریف دیگر ، در استخرها ، این پمپ آب استخر است که آب را از ورودی گرفته و در قسمتهای مختلف استخر پخش میکند ، این پمپ است که آب های آلوده را به سمت دستگاه تصفیه آب روانه و آن را پس از پمپاژ ، ‌دوباره به استخر می فرستد . از همین رو نگهداری از پمپ آب استخر و انجام کارهایی مثل هواگیری پمپ آب استخر ، پس از خرید پمپ آب استخر ، لازم و ضروری میباشد . پمپ تصفیه استخر در برندهای مختلفی عرضه می شود که می توانید آن ها را از مجموعه گوم لوکس با مناسب ترین قیمت تهیه کنید .

کسب اطلاعات بیشتر: علت داغ شدن موتور پمپ استخر

نحوه هواگیری پمپ آب استخر

یکی از مسائلی که درباره هر وسیله و دستگاهی وجود دارد ، این است که پس از این که اقدام به خرید و استفاده از آن کردیم ، هم به جهت این که کارمان را به بهترین شکل انجام دهد ، و هم به این جهت که از سلامت آن و پولی که بابت آن پرداخت کرده ایم ، مراقبت کنیم ، باید حواسمان به آن باشد و اجزای آن را در دوره های زمانی کوتاه و زود به زود بررسی کنیم ، و در صورتی هم که نیاز به انجام کاری ، مثل هواگیری پمپ آب استخر داشت ، آن کار را انجام دهیم تا دستگاه در بهترین حالت ممکن کارش را انجام دهد .

داستان در مورد پمپ های آب استخر هم همین گونه است ، و همینطور که پیش تر هم با هم خواندیم ، پمپهای آب استخر نقش مهمی را در سیستم تصفیه آب استخر برعهده دارند . از جهت همین اهمیت هم ، باید دارندگان استخر و سیستم های تصفیه آب استخر ها ، دائما حواسشان به پمپ آب و سیستم تصفیه استخر شان باشد و سلامت و کارکرد درست آن را بررسی کند ، و هر از چندگاهی برای هواگیری پمپ آب سیستم تصفیه آب یا همان هواگیری پمپ آب استخرشان اقدام کنند .

هواگیری پمپ آب مخزن دار

یکی از انواع پمپ های آب خانگی و استخر ها ، پمپ های آب مخزن دارد هستند . این پمپ ها همان گونه که از نامشان هم پیداست به یک مخزن متصل می شوند و به کمک آن ، کار پمپاژ آب را انجام می دهند . برای هواگیری پمپ آب استخر ، به جز هواگیری پمپ آب بنزینی و برای هواگیری پمپ آب مخزن دار ، باید گفت که در اکثر پمپ های مخزن دار قسمت آب ریز یا پرایم در یک منطقه استاندارد قرار گرفته است ، دارای شکل 6 ضلعی یا مربعی می باشد . یک لوله پلاستکی در بالای آن و مکانیزم آن بسته شده است ، که برای هواگیری در وهله اول باید آن را شل کرد، پس از آن باید درب پرایم را برداشت و به کمک یک قیف حجم زیادی آب را مستقیما به داخل آن ریخت تا آب وارد اتاق پروانه و لوله خروجی پمپ شود و تا لبه این شش ضلعی پر شود . سپس هم باید کمی دست نگه داشت تا هوای موجود در پمپ ، به شکل حباب خارج شود و پس از خارج شدن همه حباب ها هم مقداری صبر کرد تا همه هوا تخلیه شود و کار هواگیری پمپ آب استخر به پایان برسد .

کسب اطلاعات بیشتر: سه عامل اصلی خرابی پمپ استخر

هواگیری پمپ آب بنزینی

نحوه هواگیری پمپ آب استخر

نحوه هواگیری پمپ آب استخر

هواگیری پمپ آب استخر روندی است که پس از خرید پمپ آب استخر ، برای همه پمپ های استخر ضروری و لازم می باشد ، از همین رو پس از صحبت درباره هواگیری پمپ آب مخزن دار ، نوبتی هم که باشد ، نوبت صحبت درباره هواگیری پمپ آب بنزینی است . هواگیری پمپ های آب بنزینی هم آن چنان کار سختی نیست و شباهت بسیار زیادی به هواگیری پمپ های آب مخزن دار دارد . برای هواگیری پمپ های آب بنزینی باید دریچه بالایی موتور را باز کرده و مقداری آب به آن اضافه کرد تا آب از پمپ سرریز شده و هوای داخل پمپ آب استخر از آن به طور کاملی خارج شود .

خرید پمپ تصفیه استخر

در صورتی که اقدام به خرید پمپ تصفیه استخر و در کل فیلتر تصفیه آب استخر کرده اید ، ‌به شما توصیه می شود که حتما گه گاهی اقدام به هواگیری پمپ آب استخر تان بکنید . امید است مطالب بیان شده در طی مقاله هواگیری پمپ آب استخر ، ‌مثل هواگیری پمپ آب مخزن دار ، هواگیری پمپ آب بنزینی و همین قسمت خرید پمپ آب استخر به درد شما خورده باشند . در صورتی که صاحب استخری هستید ، و به دنبال خرید پمپ استخر هستید ، به شما پیشنهاد می شود که این کار را با مراجعه به سایت مرکز معتبری مثل گرم لوکس که از بهترین ارائه دهندگان تجهیزات استخر ها است، انجام دهید .

بازگشت به لیست

3 دیدگاه در “هواگیری پمپ آب استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *