مقالات

فیلتر شنی استخر چیست؟

فیلتر شنی استخر چیست؟ | قیمت فیلتر شنی استخر

ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که فیلتر شنی استخر چیست؟. استخر ها فارغ از این که آیا استخر خانگی هستند و هر از چند گاهی در آن ها شنا می شود و یا این که آیا استخر تجاری هستند و روزانه تعداد زیادی از افراد در آن شنا می کنند، و فارغ از این بحث که آیا روباز هستند یا روبسته، پس از گذشت مدتی دچار کثیفی ها و آلودگی هایی می شوند. از همین رو دانستن این که فیلتر شنی استخر چیست، اگر که صاحب استخری هستید و یا اگر که به شنا کردن و استخر ها علاقمندید، به دردتان خواهد خورد و برای تان جالب خواهد بود. جهت خرید فیلتر تصفیه استخر با مجموعه گرم لوکس همراه باشید.

فیلتر شنی استخر چیست؟

فیلتر شنی استخر چیست؟ | انواع فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر چیست؟ | انواع فیلتر شنی استخر

بهتر است بحث را با پاسخ سوال اصلی، یعنی این که فیلتر شنی استخر چیست، شروع کنیم. همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره ای شد، آب استخر ها پس از گذشت مدت زمانی، دچار کثیفی ها و آلودگی می شوند. به طور مثال در صورتی که استخر شما روباز باشد، عوامل مختلفی مثل ریختن برگ درختان و گیاهان، شنا کردن افراد مختلف و آلودگی ها و چربی بدن آن ها، موجودات مختلف و… باعث می شوند که آب استخر کثیف شود و قابل شنا کردن نباشد، در صورتی هم که استخر شما روباز نباشد، علاوه بر چربی و کثیفی های بدن شناگران، ممکن است با یکجا ماندن آب، قارچ ها و جلبک ها شروع به رشد در آن کنند.

به همین جهت چه برای استخر های روباز با استفاده خانگی یا تجاری و چه برای استخر های روبسته با استفاده خانگی یا تجاری، ‌دستگاهی لازم است که هر روز این آبی که با آلودگی های ذکر شده کثیف و آلوده می شود را تصفیه نموده و قابل استفاده و شنا کردن مجدد کند تا هم در صورتی که استخر خانگی دارید، استخر ظاهر خوب و تمیزی پیدا کند و قابل شنا باشد، و هم در صورتی که استخر تجاری دارید، افراد و مشتریان مجددا به استخر شما مراجعه کنند و قادر باشند که در آن شنا و آب تنی کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: تفاوت فیلتر شنی فایبرگلاس و فیلتر شنی فلزی

طرز کار فیلتر شنی استخر

از فیلتر هایی تصفیه آب که یک فیلتر مناسب استخر های مختلف اعم از تجاری، خانگی، روباز یا روبسته می باشد، انواع فیلتر شنی استخر هستند. در پاسخ به سوال فیلتر شنی استخر چیست باید گفت که فیلتر شنی استخر یکی از  انواع فیلتر های تصفیه آب می باشد که درست به مانند سایر فیلتر ها کار تصفیه آب استخر ها را انجام می دهد. فیلتر شنی استخر درون خود دارای قسمتی است که شن و سیلیس دارد و آلودگی هوا و کثیفی ها را از سطح آب جدا می کند. طرز کار این فیلتر مناسب استخر که با پرداخت قیمت فیلتر شنی استخر می توانید آن را تهیه کنید، چندان پیچیده نیست و این گونه است که آب کثیف و آلوده استخر از یک طرف وارد آن می شود و از طرف دیگر آن آب تمیز و پاک که قابل استفاده است خارج می شود.

انواع فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر چیست؟ | طرز کار فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر چیست؟ | طرز کار فیلتر شنی استخر

دنیای فیلتر های استخر هم درست به مانند تمامی وسایل و تجهیزات محتلف، دارای انواع و اقسام متنوع و متفاوتی است که یکی از آن ها فیلتر شنی استخر می باشد. البته شما که تازه با این که فیلتر شنی استخر چیست آشنا شدید، باید این را هم بدانید که خود فیلتر شنی استخر هم تنها در یک نوع تولید نمی شود، و انواع فیلتر شنی استخر تولید و به بازار عرضه می شوند. اما یک بحثی که در این میان وجود دارد که این موضوع است که برای اینکه فیلتر مناسب استخر خود را بشناسید، اول باید با این انواع فیلتر های شنی استخر آشنا شوید، از همین رو برای آشنایی شما عزیزیان با این انواع، برخی از آن ها در قسمت پایینی این پاراگراف معرفی شده اند.

فیلترهای شنی در برندهای مختلفی وارد بازار شده اند که از میان آن ها می توان به فیلتر تصفیه هایوارد، فیلتر تصفیه ایمکس و … اشاره داشت که هریک دارای ویژگی های خاص خود می باشند. برای اطلاع از قیمت انواع فیلتر شنی استخر می توانید به وب سایت گرم لوکس مراجعه کنید و مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

فیلتر شنی استخر مدل تند

 یکی از انواع فیلتر شنی استخر که شما پس از آشنایی با موضوع فیلتر شنی استخر چیست و با پرداخت قیمت فیلتر شنی استخر می توانید آن را برای استخر خود تهیه کنید، فیلتر شنی استخر مدل تند می باشد. این مدل از فیلتر های شنی استخر که از سیلیس های سایز 3 یا 4 استفاده می کند، برای استخر ها، و بیشتر برای جکوزی ها کاربرد دارد و در آن سیلیس در مخزن بسته ای قرار گرفته است و آب استخر یا جکوزی تحت فشار از روی بستر و فیلتر سیلیسی عبور داده می شود.

فیلتر شنی استخر مدل نرخ بالا

در مورد این که مدل نرخ بالای فیلتر شنی استخر چیست، باید گفت که مدل نرخ بالا در اصل همان فیلتر شنی استخر مدل تند است با این تفاوت که در آن مقدار گذر آب به ازای هر متر مربع محاسبه می شود. در این نوع فیلتر، سایز دانه های سیلیس بزرگ تر می باشد و اجازه می دهد که آب بدون افت فشار زیاد و با سرعت بالاتری عبور کند. به این دلیل که قیمت فیلتر شنی استخر مدل تند نسبتا پایین تر می باشد، فضای کمتری را اشغال می کند و میزان آب عبوری اش هم بیشتر می باشد، فیلتر مناسب استخر های با تعداد شناگر کم محسوب می شود.

فیلتر شنی استخر مدل کند

فیلتر شنی استخر چیست؟ | طرز کار فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر چیست؟ | طرز کار فیلتر شنی استخر

قدیمی ترین نوع از انواع فیلتر شنی استخر که هنوز هم مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد و ممکن است در صورت پیش آمدن سوال فیلتر شنی استخر چیست، ذهن ها به سمت آن برود، فیلتر شنی کند است. فیلتر شنی کند بیشتر برای تصفیه آب در حجم های بسیار بالا مثل تصفیه آب شرب و مصرفی شهر ها، یا پساب آن ها استفاده می شود و آن چنان استفاده ای برای استخر ها ندارد. در این مدل سطح سیلیس در مجاورت هوای آزاد است و به دلیل وزن آب، عبور آب در آن بدون فشار اتفاق می افتد.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین فیلتر تصفیه استخر کدام است؟

قیمت فیلتر شنی استخر

گفتن قیمت فیلتر های شنی به آسانی پاسخ دادن به سوال فیلتر شنی استخر چیست، نمی باشد. اما در ارتباط با آن می شود گفت که به مسائل متعددی بستگی دارد. مسائلی مثل این که استخر مورد نظر افراد دارای چه سایز و اندازه ای است، یا این که فرد قصد تهیه فیلتر از کدام برند را دارد، و سایر مسائلی از این قبیل بستگی دارد. به همین جهت برای این که از قیمت فیلتر شنی استخر مد نظرتان آگاه شوید، به شما توصیه می شود که حتما سری به سایت گرملوکس که از مراکز معتبر ارائه انواع فیلتر های تصفیه آب استخر مثل شنی و… می باشد، بزنید، از قیمت فیلتر های تصفیه استخر مطلع شوید و از میان آن ها یکی را برای استخر خود خریداری نمایید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “فیلتر شنی استخر چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.