مقالات

زمان استاندارد کارکرد پمپ استخر

زمان استاندارد کارکرد پمپ استخر

چگونه باید پمپ استخر خود را راه اندازی کنم؟

راه انداختن پمپ استخری شما یکی از مهم ترین مراحلی است که می توانید آب استخر خود را شفاف نگه دارید . استفاده از پمپ استخری به این خاطر است که آب متحرک خیلی کمتر از آب راکد در معرض آلودگی های محیطی است . گردش آب مشکل رشد جلبک را برطرف می کند و آب استخر را برای شنا کردن مهیا می کند . این جریان از سیستم تصفیه استخر تولید می شود که شامل پمپ استخری است . پمپ آب را مکش می کند سپس باکتری و آلودگی ها را می گیرد و آب تمیز را برمی گرداند .

پس حتماً شما فکر می کنید که پمپ هر چه بیشتر کار کند ، آب استخر تمیز می شود ؟

در یک دنیای ایده آل ، شاید شما همیشه در حال کار کردن با پمپ خود باشید ، هر 24 ساعت ، در هر روز هفته و هر 365 روز سال . اما دوباره فک کن !کار کردن مدام پمپ فکر خوبی نیست ! در عوض ، راه حل بهتر این است که مدت زمان مناسب برای تصفیه کردن آب استخر را تعیین کنید و پمپ را طبق آن برنامه روشن کنید .

فیلتراسیون استخر

زمان استاندارد کارکرد پمپ استخر

برای تمیز و شفاف نگه داشتن آب استخر ، برنامه ریزی کنید که پمپ استخر خود را به اندازه کافی روشن کنید تا حداقل یک بار در روز کل حجم آب استخر تصفیه شود . تعداد ساعاتی که طول می کشد تا تمام آب استخر تصفیه شود ، نرخ گردش ، نامیده می شود .

نکته : کار کردن مداوم پمپ استخر بیش تر از اینکه باعث آمدن قبض سنگین برق دم خانه تان شود ، باعث خرابی و فرسوده شدن زودتر دستگاه می شود !

قانون متداول زمان استاندارد کارکرد پمپ استخر معمولاً 8 ساعت است که بسته به اندازه استخر شما می تواند بین 6 تا 12 ساعت تغییر کند . هر استخری منحصربفرد است ، وس برای اینکه پمپ استخرتان کارآمد و مؤثر باقی بماند باید دقیقاً نرخ گردش استخر خود را مشخص کنید .

نحوه محاسبه نرخ جریان 

نرخ جریان یا دبی یکی از معیار های مهم در هنگام انتخاب پمپ تصفیه استخر است . در ابتدا نیاز است که حجم استخر اندازه گیری شود یا برحسب مترمکعب یا گالون ( واحد استاندارد آمریکا ) محاسبه گردد . اگر اطلاعات کتبی موجود نبود ، شما نیاز دارید که حجم را بر اساس شکل آن محاسبه کنید .

فرمول محاسبه ی حجم استخر

  • استخر مستطیل شکل : طول x عرض x عمق متوسط
  • استخر دایره ای : π x مجذور شعاع x عمق متوسط

زمانی که حجم استخر را به دست آوردید ، می توانید دبی را محاسبه کنید . دبی ، مقدار آبی است که در یک زمان معین تصفیه می شود و بر حسب m³/ساعت بیان می شود . به طور دقیق تر ، به عنوان عملکردی از فیلتراسیون آب استخر در 4 ساعت محاسبه می شود . برای اطمینان ، این اطلاعات را با متخصصین استخر خود در میان بگذارید تا پمپ تصفیه مناسب را برای استخر شما در نظر بگیرید .

کارکرد پمپ استخر

چه زمانی باید پمپ استخری خود را راه اندازی کنید ؟

به همان اندازه که مهم است چه مدت پمپ استخر کار میکند ، چه زمانی باید کار کند هم مهم است . می داینید که نیاز است آب استخر بین 6- تا 10 ساعت گردش داشته باشد اما به این معنا نیست که در این بازه زمانی مداوم کار کند .

برای صرفه جویی در هزینه های برق ، زمان راه اندازی در زمان اوج مصرف برق نباشد . شما می توانید پمپ استخری را 3 ساعت در صبح زود و 5 ساعت در عصر به کار بیاندازید .

می توانید با صحبت با اداره برق از زمان اوج و غیر اوج مصرف مطلع شوید و برنامه ی پمپ خود را با آن برنامه ریزی کنید . ممکن است برخی مواقع بخواهید پمپ خود را در گرم ترین و آفتابی ترین زمان روز روشن کنید . اشعه ی فرابنفش ، کلر را می سوزاند ، بنابراین روشن بودن پمپ استخری اثرات خورشید را کاهش می دهد . 

علاوه بر پمپاژ روزانه برای گردش آب ، مواد شیمیایی هم اضافه کنید که به صورت یکنواخت توزیع شود . این کار یک ضربه شوک برای استخر است . اول مواد شیمیایی را بریزید بعد پمپ استخر را روشن کنید تا مواد به درستی پخش شود .

پمپ سرعت متغیر چه کاری انجام می دهد ؟

آیا شما پمپ را در بالاترین سرعت در تمام زمان به کار می اندازید ؟ آیا می دانستید این کار ضرورتی ندارد ؟

جایگزین شدن پمپ با سرعت متغیر به جای پمپ تصفیه تکی یک پیشرفت محیط زیست دوستانه است که منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود . بسیاری از صاحبان استخر مزایای پمپ های با راندمان بالا و سرعت متغیر را نسبت به پمپ های تک سرعته یا حتی دو سرعته کشف کرده اند . پمپ های با سرعت متغیر علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی ، بی صداتر بوده و طول عمر بیشتری نیز دارند . در واقع ، راه اندازی مداوم پمپ شما نه عملی است و نه حتی واقعاً مورد نیاز است . تا زمانی که تمام آب موجود در استخر شما حداقل یک بار در روز از فیلتر عبور کند ، تمیز و سالم می ماند .

زمان تصفیه آب استخر

سخن آخر 

در این مقاله سعی کردیم تا با دانش و تخصصمان در شرکت گرم لوکس اطلاعات کافی در رابطه با کارکرد پمپ و مصرف بهینه آن را به شما انتقال می دهیم . موقع تهیه پمپ برای استخر خود ، مشخصات و ویژگی های زیادی را باید در نظر گرفت . زمانی که شما دانش کافی در رابطه با استخر و نحوه ی نگه داری آن را کسب کنید می توانبد عمر تمام تجهیزات و بازده آن ها را با استفاده ی درست بالا ببرید . می توانید برای مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید . 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *