مقالات

تجهیزات جکوزی

تجهیزات جکوزی

تجهیزات جکوزی از جمله تجهیزات، وسایل و لوازمی هستند که برای کسانی که به دنبال راه اندازی جکوزی تجاری یا خانگی هستند، خرید آن ها لازم و ضروری می باشد. به طور کلی زمانی که شما تصمیم می گیرید که کاری را انجام دهید، به طبع باید یکسری مسائل و مراحل را طی کنید تا آن کار به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد. در مورد راه اندازی و یا ساخت جکوزی با هدف استفاده خانگی یا با هدف استفاده تجاری و کسب درآمد هم، قصه به همین شکل است و شما برای این که قادر باشید جکوزی مد نظرتان را راه اندازی کنید، به یکسری لوازم نیاز دارید. اگر که می خواهید با مطالبی مثل قیمت تجهیزات جکوزی و… بیشتر و بهتر آشنا شوید، در ادامه مطلب تجهیزات جکوزی هم همراه گرم لوکس بمانید.

تجهیزات جکوزی چیست؟

پیش از صحبت درباره تجهیزات جکوزی یا قیمت تجهیزات جکوزی، بد نیست که ببینم جکوزی چیست. جکوزی در واقع محیط بسته حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله‌های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ‌های قوی از طریق لوله‌های تعبیه شده در قسمت‌های مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می‌شود. از جکوزی به منظور رفع خستگی و ماساژ آبی استفاده می‌شود. ماساژ در زیر آب از روش‌های درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوانها می‌باشد.

اما در مورد تجهیزات جکوزی هم باید گفت که، همان طور که در قسمت های قبلی هم دیدیم، برای انجام هر کار و ساخت و راه اندازی هر چیزی به لوازم و تجهیزات مختلفی نیاز است که در مورد جکوزی هم همین گونه است. لوازم جکوزی هم، وسایل و تجهیزاتی هستند که برای راه اندازی و ساخت یک جکوزی لازم و ضروری می باشند و به کمک آن ها است که افراد قادر می شوند جکوزی مد نظرشان را بسازند. به دلیل همین اهمیت بالای لوازم جکوزی که شمایی که قصد راه اندازی آن را دارید باید با پرداخت قیمت تجهیزات جکوزی برای خرید آنها اقدام کنید، یکسری از تجهیزات و لوازم جکوزی در قسمت پایینی گردآوری شده اند.

تجهیزات جکوزی

تجهیزات جکوزی

تجهیزات آبرسانی و ایجاد فشار آب: این دسته از تجهیزات جکوزی همان گونه که از نامشان هم پیداست برای رساندن آب به سیستم جکوزی و ایجاد فشاری بالاتر از فشار نرمال آب، در جکوزی ها کاربرد دارند.

  •  سیستم لوله کشی قبل از تکمیل جکوزی.
  •  نازل ها.
  •  پمپ جت جکوزی.

تجهیزات گرمایشی:‌ همان طور که می دانید آب جکوزی ها گرم است و دلیل پرطرفدار بودن آن ها هم همین است. از همین رو در صورتی که به فکر راه اندازی جکوزی هستید، حتما باید در زمان پرداخت قیمت تجهیزات جکوزی به مراکز معتبر مثل گرم لوکس، به فکر خرید تجهیزات گرمایشی هم باشید.

  •  دیگ و مشعل.
  • مبدل حرارتی.

 تجهیزات قابل بندی و سفت کاری جکوزی: این دسته از تجهیزات هم دیگر تجهیزات و لوازم جکوزی ها هستند که با این که زیاد شاید به چشم نیایند اما بخش سفت کاری و لوازم اولیه راه اندازی جکوزی را تشکیل می دهند.

  •  لوله ها .
  •  اتصالات رینگ.
  • چهارچوب جکوزی.

تجهیزات نظافتی و تصفیه ایی: یکسری دستگاه ها و وسایلی ساخته شده اند که به کمک آن ها می شود آب داخل جکوزی را تصفیه کرد و به مانند روز اولش پاک و تمیز کرد. به این دستگاه های تصفیه کننده جکوزی، تجهیزات نظافتی و تصفیه ای جکوزی می گویند .

 پمپ تصفیه آب جکوزی و استخر

یکی از مهم ترین تجهیزات جکوزی، پمپ آب استخر می باشد. اغلب جکوزی های خانگی و تجاری برای این که حتی بدون شنا کردن افراد هم آلوده میشوند، و برای این که پس از‌ آلودگی مجددا قابل استفاده و قابل شنا کردن شوند، ‌به این نیاز دارند که آبشان تصفیه شود. از همین رو وسیله هایی برای این کار در بازار ایران و جهان وجود دارند تحت عنوان دستگاه های فیلتر تصفیه استخر و جکوزی. این دستگاه هاکه از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل شده اند، وظیفه تصفیه و پاکیزه کردن آب آلوده را بر عهده دارند. وجود هر کدام از بخش ها و قسمت های دستگاه سیستم تصفیه آب استخر ها یا جکوزی ها برای انجام کار تصفیه، لازم و ضروری می باشد. یکی از این تجهیزات و لوازمی که حضور آن در هر استخری که دستگاه و سیستم تصفیه آب دارد لازم و ضروری است، و نقش بسیار مهمی را هم بر عهده دارد، پمپ تصفیه استخر یا جکوزی است. در مورد این که پمپ تصفیه استخر یا جکوزی چیست هم، باید گفت که پمپ های تصفیه جکوزی وسایل و دستگاه هایی هستند که در سیستم تصفیه آب استخرها و جکوزی ها نقش پمپاژ آب را بر عهده دارند.

تجهیزات جکوزی

تجهیزات جکوزی

فیلتر تصفیه جکوزی و استخر

همانگونه که پیش تر هم گفته شد، پس از گذشت مدتی از شنا کردن افراد مختلف، آلودگی های بدن آن ها مثل چربی پوستشان و…، و حتی بدون شنا کردن افراد، عواملی مثل قارچ ها و جلبک ها، برگ درختان و گیاهان و… باعث می شوند که آب استخر ها و جکوزی ها، دیگر قابل استفاده و شنا کردن نباشد. از همین رو برای تصفیه آب آلوده استخر ها و جکوزی ها، و قابل استفاده شدن آن ها، باید اقدام به خرید فیلتر تصفیه استخر یا جکوزی یا در کل فیلتر های تصفیه آب استخر کرد. فیلتر های تصفیه آب استخر و جکوزی، با استفاده از فیلتر هایی که دارند، به روش های شیمیایی یا فیزیکی آلودگی ها را از آب جدا می کنند و آن ها را مجددا قابل استفاده می کنند.

 قیمت تجهیزات جکوزی

امید است مطالب بیان شده در طی مبحث تجهیزات جکوزی مثل همین بخش قیمت تجهیزات جکوزی، اطلاعات هر چند کم، اما مفیدی را به اطلاعات شما عزیزان در حوزه استخر ها، جکوزی ها و شیوه های راه اندازی آن ها افزوده باشد. در صورتی که به دنبال راه اندازی جکوزی و یا استخری هستید، به شما به شدت توصیه می شود که به سایت گرم لوکس سری بزنید. گروه گرم لوکس یکی از بهترین و مجرب ترین گروه ها در زمینه ارائه انواع و اقسام لوازم و وسایل در حوزه استخر ها، جکوزی ها و…. هستند، و این آمادگی را دارند که تمامی تجهیزات و لوازم مد نظر شما را برایتان فراهم نمایند.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “تجهیزات جکوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *