مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

هزینه نگهداری از استخر

هزینه نگهداری از استخر

در صورتی که شما هم به دنبال راه اندازی و یا تعمیر استخر خود هستید، احتمالا برایتان سوال شده است که هزینه نگهداری از استخر چقدر است و شامل چه مواردی می شود. شنا کردن در استخر از جمله تفریحات سالم و مفید می باشد که بسیار سرگرم کننده است و طرفداران زیادی دارد. از این رو بسیاری از افراد در ویلا یا باغ های شخصی خود به فکر راه اندازی استخر افتاده اند. اما فقط با راه اندازی یک استخر همه چیز تمام نمی شود و باید به فکر نگهداری و مراقبت از استخر خود نیز بود که طبعا هزینه هایی نیز در بر دارد، باشید. برای این که با هزینه نگهداری از استخر و مطالبی مانند نگهداری موتورخانه و استخر و خرید تجهزات تعمیر و نگهداری استخر و مطالبی از این قبیل بیشتر و بهتر آشنا شوید، توصیه می شود در ادامه بحث هزینه نگهداری از استخر هم همراه با تجهیزات استخر گرم لوکس بمانید.

هزینه نگهداری از استخر

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره شد نگهداری از استخر بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که اگر به نگهداری از استخر توجهی نشود، به مرور زمان شما مجبور به پرداخت هزینه بالایی جهت تعمیر استخر خود هواهید شد. هزینه نگهداری از استخر یا همان نگهداری موتورخانه و استخر شامل موارد مختلفی می شود که در زیر مهم ترین آن ها را با هم مشاهده می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: تجهیزات جانبی استخر

هزینه نگهداری از استخر

هزینه نگهداری از استخر

هزینه پر کردن آب استخر: یکی از موراد هزینه نگهداری از استخر پر کردن آب استخر می باشد. نمی توان قیمت دقیقی برای پر کردن آب استخر مشخص کرد چرا که در مناطق مختلف با هم متفاوت است. مقدار پر کردن آب استخر به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها میزان استفاده شما از استخر است. طبیعتا هر چقدر بیشتر از استخر استفاده کنید نیاز به پر کردن آب بیشتر می شود.

یکی دیگر از این عوامل دمای هوا می باشد، به این صورت که هر چقدر دمای هوا بیشتر باشد و در فصل تابستان و در گرما به سر ببرید، میزان تبخیر آب در استخر افزایش پیدا می کند و هر چقدر دما پایین تر باشد بالعکس. در حالت عادی نیز برای حفظ کیفیت آب استخر به عوض کردن آب استخر نیاز است که البته توصیه می شود برای کاهش هزینه نگهداری از استخر، حداقل یک بار در هفته استخر خود را شست و شو دهید تا نیازی به عوض کردن مداوم آب نباشد.

هزینه محصولات نگه دارنده کیفیت آب استخر: محصولات نگه دارنده جهت حفظ سلامت و پاکیزگی آب استخر مورد استفاده قرار می گیرند که طبیعتا هزینه نگهداری از استخر نسبتا زیادی را نیز در بر دارند. برای لذت بردن از آب استخر باید به طور منظم از محصولات نگه دارنده که غالبا شامل کلر و محصولات پی اچ می شوند استفاده نمود و به آب استخر خود اضافه کرد. یکی از عواملی که در این مورد تاثیر گذار است شرایط بد جوی و آلودگی هوا می باشد که نیاز به محصولات نگه دارنده و به طبع هزینه نگهداری از استخر را افزایش می دهد.

هزینه تهیه تجهیزات تصفیه برای آب استخر: راکد ماندن آب استخر باعث آلوده شدن آن می شود و زمینه ساز رشد میکروب ها و جلبک ها درون استخر می باشد. بهترین راه حل برای حل این مشکل پرداخت هزینه نگهداری از استخر و خرید تجهیزات تعمیر و نگهداری استخر مثل پمپ تصفیه آب و فیلتر شنی استخر می باشد، چرا که تعویض کردن مکرر آب استخر هزینه بسیار زیادی را در بر می گیرد. پمپ تصفیه استخر و فیلتر تصفیه استخر، آب و مواد زائد را به داخل خود می کشند و با تصفیه کردن آن باعث می شوند آب استخر پاکیزه و سالم باقی بماند.

همچنین استفاده صحیح از محصولات نگه دارنده یا تجهیزات تصفیه آب استخر به طوری که حداقل هفته ای یک بار مورد استفاده قرار بگیرند و پوشیدگی سطح استخر به این صورت که از هدر رفتن انرژی جلو گیری کند، از راهکارهای کاهش هزینه نگهداری از استخر می باشند که به شما توصیه می شود آنها را جدی بگیرید. در صورتی که به دنبال خرید تجهیزات تعمیر و نگهداری استخر هستید و یا در مورد نگهداری موتورخانه و استخر سوالاتی دارید، توصیه می شود که حتما به سایت گرم لوکس هم سری بزنید.

کسب اطلاعات بیشتر: فروشگاه اینترنتی لوازم استخر

نگه داری موتورخانه و استخر

بهتر است پیش از آنکه درباره ی نگهداری موتورخانه و استخر صحبت شود درباره ی خود موتورخانه بیشتر بدانیم که چه ویژگی ها و کاربرد هایی دارد. در بحث هزینه نگهداری از استخر می توان این طور گفت که در واقع موتورخانه استخر به نوعی قلب استخر می باشد. موتور خانه های استخر دارای دو مدار گرمایش و یک مدار تصفیه و گردش آب استخر می باشد که هر کدام از آنها نیز تجهیزات خاص خود را دارند. این تجهیزات فرایند انتقال حرارت به آب استخر را انجام می دهد تا زمانی که دمای آب استخر به حالت پایدار برسد. معمولا دمای آب استخر در حالت پایدار 27 درجه سانتی گراد می باشد که به وسیله موتور خانه انجام می شود.

هزینه نگهداری از استخر

هزینه نگهداری از استخر

صرفه جویی در مصرف انرژی، پایدار شدن دمای آب استخر، کمتر بودن هزینه نگهداری و تعمیر نسبت به سایر روش ها برای نتظیم دمای آب استخر و بالا بردن راندمان آب از جمله مزایای وجود موتور خانه در بحث هزینه نگهداری از استخر می باشد. از این رو طراحی و اجرای موتور خانه برای استخر ها مورد نیاز و کاملا ضروری است. با توجه به مواردی که بیان شد سرویس و تعمیر و نگهداری از موتورخانه و استخر نیز بسیار مهم می باشد چرا که در صورت خراب شدن موتور خانه آب استخر دچار آلودگی می شود و در پی آن مشکلات متعددی به وجود می آید.

کسب اطلاعات بیشتر: لوازم راه اندازی استخر

خرید تجهیزات تعمیر و نگهداری استخر

امید است مطالب مطرح شده در طی بحث هزینه نگهداری از استخر، نگهداری موتورخانه و استخر، هزینه نگهداری از استخر، خرید تجهیزات تعمیر و نگهداری استخر و… به اندازه کافی برای شما مفید بوده باشد و برای خرید این محصولات به شما کمک کرده باشد. همان طور که همه ی شما هم می دانید برای خرید هر چیزی نباید عجله کرد و بهتر است دقت کافی را به خرج داد. در مورد خرید تجهیزات تعمیر و نگهداری استخر نیز همین گونه است و بهتر است که در خرید خود دقت کنید.

در نهایت هم به شما توصیه می شود برای خرید محصولات و تجهیزات استخری مورد نیاز خود به مراکز معتبر مراجعه کرده تا از جنس های با کیفیت بهره مند شوید. همچنین اگر که می خواهید درباره ی هزینه نگهداری از استخر و هر آنچه که به آن مربوط می شود بیشتر بدانید، و یا برای خرید تجهیزات تعمیر و نگهداری استخر اقدام نمایید، به شما توصیه می شود که سری هم به سایت گرم لوکس که یکی از بهترین و مجرب ترین مراکز ارائه دهنده انواع تجهیزات استخر می باشد بزنید و از مشاوره های حرفه ای کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “هزینه نگهداری از استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *