مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

نحوه نصب فیلتر شنی

نحوه نصب فیلتر شنی | نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی

پس از این که فیلتر شنی مد نظرتان را تهیه نمودید، نوبت به آن می رسد که به سراغ یادگیری نحوه نصب فیلتر شنی بروید. فیلتر شنی یکی از انواع فیلتر تصفیه آب استخر می باشد که هدف آن تصفیه و تبدیل آب آلوده که به واسطه چربی بدن شناگران، آلودگی های محیطی و… کثیف شده است، به آب تمیز و قابل شنا کردن می باشد. نحوه کار فیلتر شنی استخر هم این گونه می باشد که به کمک شن و ماسه موجود در خود، آب را تصفیه می کند. در صورتی که به دستگاه های تصفیه آب استخر علاقمندید یا اگر که فیلتر شنی استخر را خریده اید اما نمی دانید چگونه آن را نصب کنید، در ادامه با این مقاله با ما همراه باشید. با تجهیزات استخر و جکوزی گرم لوکس همراه باشید.

نحوه نصب فیلتر شنی

نحوه نصب فیلتر شنی | نحوه لوله کشی فیلتر شنی

نحوه نصب فیلتر شنی | نحوه لوله کشی فیلتر شنی

استفاده از دستگاه های فیلتر شنی برای تصفیه آب استخر ها، یکی از پر استفاده ترین روش های تصفیه آب استخر ها است. استفاده از فیلتر شنی کار ساده ای به نظر می رسد اما آن قدر ها هم که گمان می شود ساده نیست و برای این که به شکل خوبی کار کند، نیاز به رعایت یکسری مراحل، نکات ایمنی و دستورالعمل ها در زمان نصب، راه اندازی و نگهداری آن ها می باشد. به همین دلیل اهمیت موضوع طریقه نصب فیلتر، مراحل نحوه نصب فیلتر شنی، به ترتیب در قسمت پایینی این پاراگراف برای شما عزیزان گردآوری شده اند.

کسب اطلاعات بیشتر: تفاوت فیلتر شنی فایبرگلاس و فیلتر شنی فلزی

آموزش نصب فیلتر شنی استخر

1-درمرحله اول از مراحل طریقه نصب فیلتر شنی بهتر است که دفترچه راهنمایی که در کارتن فیلتر قرار گرفته است را مطالعه کنید.

2- در مرحله دوم از مراحل نحوه نصب فیلتر شنی باید فیلتر را در جایی بگذارید که زمین‌ آن جا، سفت، محکم و باشد  و دستگاه هم به خوبی بر روی آن تراز شد باشد. علاوه بر این مکان قرار گیری دستگاه باید به گونه ای باشد که به استخر نزدیک باشد، فضا و نور کافی برای تعمیرات داشته باشد، و تجهیزات برقی دستگاه هم بیش از 5/1 متر با استخر فاصله داشته باشند.

3- پس از جای دادن فیلتر در مکانی مناسب، در این بخش از مراحل طریقه نصب فیلتر شنی نوبت به ریختن سیلیس در فیلتر، با رعایت دستورالعمل نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی میرسد.

4- دراین بخش از مراحل نحوه نصب فیلتر شنی، ‌پس از ریختن سیلیس در فیلتر طبق اصول نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی، نوبت به این میرسد که او رینگ شیر را در محل مناسب و روی فیلتر قرار دهید و با توجه به نحوه لوله کشی فیلتر شنی، شیر فیلتر را به گونه ای وصل کنید که جهت ورودی و خروجی شیر صحیح باشد.

5- پس از این که شیر روی دهانه فیلتر را طبق دستورالعمل نحوه لوله کشی فیلتر شنی به طور محکمی نصب کردید، وقت آن است که در این مرحله از مراحل نحوه نصب فیلتر شنی، کلمپ فیلتر را نصب کنید.

6- در این بخش از کار طریقه نصب فیلتر شنی، نوبت به آب بندی اتصلات میرسد، در این مرحله باید سر نرینگی لوله ها و اتصالات دستگاه را که طبق اصول نحوه لوله کشی فیلتر شنی صورت گرفته است را، با کمک نوار تفلون آب بندی کنید.

7- در هفتمین و آخرین مرحله از کار هم باید گیج فشار را بر روی جای خودش که دارای رزوه 4/1 اینچ است، در جهت پورت متصل به پمپ تصفیه استخر قرار دهید و کار مراحل نحوه نصب فیلتر شنی را به پایان برسانید.

کسب اطلاعات بیشتر: مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی

نحوه نصب فیلتر شنی | نحوه لوله کشی فیلتر شنی

آموزش نصب فیلتر شنی | نحوه لوله کشی فیلتر شنی

فیلتر شنی همانگونه که از نامش هم پیداست، کار فیلتراسیون و تصفیه آب را به کمک مواد فیزیکی و شن ها انجام میدهد. یکی از این متریال هایی که به طور عمده و در اغلب فیلترهای شنی برای فیلتر کردن آب مورد استفاده قرار میگیرد، سیلیس میباشد. همچنین همینطور که در بحث طریقه نصب فیلتر شنی و مراحل نصب فلیتر هم درباره آن صحبت شد، یکی از مراحل انجام کار، ریختن سیلیس در فیلتر، طبق اصول نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی بود. به همین خاطر برای این که بهتر با نحوه ریختن صحیح سیلیس در فیلتر شنی آشنا شوید، دستورالعمل آن در قسمت پایینی آورده شده است.

شما باید سعی کنید که میزان مناسب و کافی ای سیلیس به درون دستگاه بریزید، سیلیس هایی که در دستگاه میریزید باید دارای ضریب یکنواختی 75/1 و یا کمتر باشد و سایز ذرات آن هم باید چیزی بین 45/0 تا 55/0 میلیمتر باشد.

قبل از ریختن سیلیس به داخل دستگاه باید از سلامت قطعات داخلی دستگاه مطمئن شوید.

سپس باید قیف مخصوص ریختن سیلیس را در دهانه بالایی دستگاه قرار داده و تا حدود نصف ظرفیت مخزن، سیلیس بریزید. پس از این که نصف پر شد باید با آهستگی و دقت بیشتری کار ریختن سیلیس را ادامه دهید تا هم سیلیس به صورت یکنواخت در دستگاه پخش شود و هم به قسمت های داخلی فیلتر آسیبی وارد نشود.

پس از اتمام کار هم در آخرین قدم از اصول نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی، قیف را بردارید و دور و بر دهانه فیلتر را بشویید.

کسب اطلاعات بیشتر: فیلتر شنی استخر چیست؟

نحوه لوله کشی فیلتر شنی

نحوه نصب فیلتر شنی | نحوه ریختن سیلیس فیلتر شنی

آموزش نصب فیلتر شنی | نحوه ریختن سیلیس فیلتر شنی

یکی از مهم ترین مراحل نصب فیلتر، انجام کار های لوله کشی داخلی دستگاه می باشد. این لوله کشی مسیر آب و نحوه رفت و آمد آن را مشخص می کند و باید اصولی و درست باشد تا دستگاه به بهترین شکل ممکن کار تصفیه و فیلتراسیون آب را انجام دهد. از همین رو متخصصین آمده اند و دو راه کلی را تحت عنوان نحوه لوله کشی فیلتر شنی پیش روی افراد و کسانی که قصد استفاده از فیلتر شنی برای استخر خود را دارند، قرار داده اند. به طور کلی دو راه برای لوله کشی فیلتر شنی وجود دارد یعنی لوله کشی مربعی و لوله کشی طولی، که شکل هر دو راه، به همراه اجزای آن ها را، در قسمت پایینی با هم مشاهده میکنیم.

1-شیر ورودی

2- شیر فاضلاب

 3- شیر شستشوی معکوس

 4- شیر خروجی آب تصفیه شده

 5- مانومتر

 6- منهول فوقانی

 7- منهول تحتانی

خرید فیلتر شنی

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله آموزش نصب فیلتر شنی برای شما مفید واقع شده باشد. یکی از مراحل مهم در زمانی که تصمیم به تهیه فیلتر شنی گرفته اید، یافتن مرکز مناسب فروش فیلتر میباشد. در صورتی که فکر هایتان را کرده اید و به طور جدی تصمیم به خرید فیلتر شنی گرفته اید، به شما توصیه میشود که حتما سری به سایت گرملوکس که یکی از بهترین مراکز فروش فیلترهای تصفیه آب می باشد بزنید و از میان فیلترهای با کیفیت و با دوام آن ها، یکی را برای استخر خود تهیه نمایید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “نحوه نصب فیلتر شنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *