مقالات

نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

برای این که به بهترین شکل بتوانید از سیستم تصفیه آب و به ویژه فیلتر های شنی استخرتان استفاده کنید، باید با نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر آشنا باشید. هر استخر فارغ از این که  استخر روباز باشد یا استخر روبسته، استخر تجاری باشد یا استخر خانگی، به این نیاز دارد که دارای یک سیستم تصفیه آب استخر باشد. سیستم های تصفیه آب استخر هم از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند که یکی از مهم ترین قسمت های آن ها، فیلتر های شنی استخر می باشند. یکی از موارد مهم در زمینه دارا بودن سیستم تصفیه آب استخر ها و عیضا فیلتر های شنی، نگهداری از آن ها می باشد.

در ادامه بحث نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر هم همراه گرم لوکس باشید تا بیشتر در مورد نگهداری فیلتر های شنی استخر و مسائلی مثل فیلتر شنی استخر، بک واش فیلتر شنی، نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر، نمایندگی خرید فیلتر شنی و … بدانید.

فیلتر شنی استخر

قبل از این که با نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر آشنا شویم، بهتر است که کمی در مورد خود فیلتر های شنی که می توانید آن ها را از نمایندگی فروش فیلتر شنی تهیه کنید صحبت کنیم. از متدوال ترین و مهم ترین وسایل و تجهیزات استخر که برای تصفیه آب هر نوع استخر، با هر اندازه ای به کار میروند، فیلتر های شنی استخر می باشند. این دسته از تجهیزات استخر ها یعنی انواع فیلتر شنی که برای تصفیه، پاک و زلال سازی آب استخر ها مورد استفاده قرار می گیرند، با کمک فیلتر هایی که دارند، شن و ماسه، و آلودگی های فیزیکی را از سطح آب جدا کرده و آب را تصفیه و پاک می کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: نمایندگی فیلتر شنی استخر در تهران

فیلتر شنی استخر، علاوه بر این که قادر است آلودگی و کثیفی های فیزیکی را از سطح آب جدا کند، قادر است ذرات بسیار ریز تر مثل رسوبات، هیدروکربن ها، چربی بدن انسان، گرد و خاک، فلزات، هیدروکربن ها و… را هم از آب جدا کند. مواد فیلتر شنی معمولا به صورت لایه بندی و از جنس سلیس دانه بندی شده با درجه ی خلوص نود و هشت درصد می باشند.

نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

بک واش فیلتر شنی

یکی از مهم ترین مراحل نگهداری فیلتر های شنی به جز نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر، به ویژه در زمان تعویض فيلترها،‌ بک واش فیلتر شنی است. بک واش به حالتی اطلاق می شود که در اصل همان پس شویی در فیلتر شنی است. بعد از نمایش نشانگرها، که فشار ورودی و خروجی شنی افت را نمایش میدهند،‌ میتوان زمان بکواش را مشخص نمود. این کار به راحتی، با آشنایی با نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر، و از طریق باز و بسته کردن شیرهای تهویه شنی امکانپذیر است.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی فیلترهای شنی ایمکس

در فیلتر های شنی چهار فلکه وجود دارد که در زمان تصفیه، بصورت دو عدد شیر باز و دو عدد شیر بسته کار را انجام میشود، و در زمان نیاز به بکواش فیلتر های شنی عمل باز و بسته کردن به صورت برعکس انجام می شود. در زمان تنظیم بک واش فیلتر های شنی لازم است تا به پارامتر هایی مثل، فشار کاری شنی تحت فشار روی ۲ تا ۵ bar، این که آلوم (ماده منعقد کننده) قبل از فیلتر به درون آب استخر تزریق شود تا بهتر مواد معلق آب را منعقد نماید و… توجه کرد.

نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره شد، مراقبت و نگهداری مناسب از سیستم تصفيه آب استخر و پمپ  تصفيه استخر، باعث افزایش قابل توجه عملکرد و طول عمر این دستگاه های مهم مرتبط با سيستم تصفیه آب استخر، خواهند شد. یکی از مهم ترین مسائل در بحث نگهداری از استخر ها، سیستم تصفیه آن ها و به ویژه نگهداری از فیلتر های شنی استخر، بحث نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر است. در قسمت پایینی به نحوه هواگیری فیلتر های شنی اشاره شده است.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع فیلتر شنی استخر

به طور کلی نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر کار خیلی سختی نیست و شما برای این که هوای اضافی موجود در خطوط سیستم تصفیه آب استخر و به ویژه هوای اضافی موجود در فیلتر شنی استخر را که از نمایندگی فروش فیلتر شنی خریده اید، خارج کنید، کار خیلی سختی پیش رو ندارید. اما در مورد شکل و نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر باید گفت که شما تنها باید این کارها را انجام دهید.

تنها كاري كه برای نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر باید انجام دهید این است که فیلتر استخر را توسط شیر هواگیری اي كه بر روی خود دستگاه قرار گرفته است، هواگیری کنید.

نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

پس از انجام این کار اما برای این که نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر را تکمیل و کار را تمام کنید، باید دوباره پمپ تصفيه استخر كه آن را هم مثل فیلتر های شنی استخر می توانید از نمایندگی فروش فیلتر شنی استخر خریداری نمایید، خاموش کنید، شیر هواگیری فیلتر تصفیه استخر يا همان فیلتر شنی استخر را که بر روی آن قرار گرفته و در مرحله قبلی از آن استفاده کردید، ببندید، سپس اتصالات مربوطه به فيلتر شني که خود بخش مهمی از سیستم های تصفیه آب استخر ها هستند را دوباره بررسی کنید که محکم باشد، و کار هواگیری فیلتر های شنی استخر را به اتمام برسانید.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی فیلترهای شنی هایوارد

نمایندگی فروش فیلتر شنی

پس از این که تحقیقات و پرس و جو های لازم را انجام دادید و با مطالبی مثل این که فیلتر شنی استخر چیست آشنا شدید، با مفهوم بک واش فیلتر شنی استخر ها آشنا شدید، و از نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر، با خواندن مقاله نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر مطلع شدید، و تصمیم گرفتید که یکی از فیلتر های شنی استخر را بسته به نیازتان تهیه نماید، نوبت به آن می رسد که به دنبال یک مرکز فروش تجهیزات استخر و به ویژه نمایندگی فیلتر شنی استخر باشید، و از آن جا برای خرید فيلتر استخر اقدام نمایید.

به جرعت مي توان گفت که یکی از معتبرترین مراکزی که شما می توانید فیلتر تصفیه آب استخر یا همان فیلتر شنی استخر مد نطرتان را از آنجا تهیه نمایید، سایت گروه گرم لوکس می باشد که فیلتر های شنی با بالاترین کیفیت و بیشترین دوام را به مشتریان شان ارائه می دهند. از همین رو به شما عزیزان توصیه می شود که برای خرید فیلتر شنی استخر، حتما سری هم به سایت گرم لوکس که یک نمایندگی فروش فیلتر شنی برند های مختلف خارجی و داخلی می باشد،‌ بزنید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *