مقالات

نحوه بک واش فیلتر شنی استخر

نحوه بک واش فیلتر شنی استخر

یکی از مهم ترین نکاتی که شما عزیزان در مورد نگهداری از انواع فیلتر های شنی استخر ها باید بدانید، نحوه بک واش فیلتر شنی استخر است. درست است که خرید یک محصول یک بخش مهم می باشد اما بحثی که از آن بسیار مهم تر است، نحوه نگهداری درست از آن محصول است تا که دچار مشکل نشود و عمری طولانی داشته باشد. این داستان در مورد تجهیزات استخر و نگهدرای از آن ها، و به ویژه در مورد فیلتر های شنی استخر ها و نگهداری از آن ها هم وجود دارد. یکی از مهم ترین کار هایی هم که شما به عنوان صاحب یک فیلتر شنی باید انجام دهید، بک واش فیلتر شنی است. برای این که با بک واش استخر و موضوعاتی مثل فیلتر شنی استخر چیست، بک واش چیست، نحوه بک واش فیلر شنی استخر، مرکز فروش فیلتر شنی استخر و… بیشتر آشنا شوید، در ادامه بحث نحوه بک واش فیلتر شنی استخر هم همراه قیمت تجهیزات استخر گرم لوکس بمانید.

فیلتر شنی استخر چیست

اما قبل از این که به سراغ نحوه بک واش فیلتر شنی برویم، بیاید تا کمی در مورد تعریف کلی فیلتر های تصفیه آب استخر ها بدانیم. فیلتر تصفیه آب استخر، یکی از تجهیزات مورد استفاده و بسیار مهم در استخر است که برای تمیز نمودن آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر استخر آلاینده های محلول موجود در آب را حذف نموده و منجر به تصفیه آب استخر برای شنا می شود. فاکتور های زیادی برای انتخاب نوع فیلتر استخری موثر است. مشخص بودن میزان فشار آب و اندازه ذراتی که در آب موجود است از جمله این موارد است.

لیست قیمت انواع فیلتر استخر

همچنین لازم به ذکر است هر نوع فیلتر دارای مزایا و معایبی است، بنابراین می بایست با توجه به نوع استخر، روباز یا سربسته بودن استخر، نوع پمپ مورد استفاده و به طور کلی تمامی تجهیزات مورد استفاده در استخر، نوع فیلتر کارآمد را انتخاب کرد. به طور کلی برای تصفیه آب استخر، از سه نوع فیلتر تصفیه شنی، فیلتر تصفیه دیاتومه ای و فیلتر تصفیه کارتریجی استفاده می شود.

نحوه بک واش فیلتر شنی استخر

نحوه بک واش فیلتر شنی استخر

در مورد خود فیلتر شنی و این که فیلتر شنی استخر چیست در بحث نحوه بک واش فیلتر شنی استخر باید گفت که امروزه یکی از رایج ترین و پرکاربردترین دستگاه ها برای تصفیه آب، فیلتر شنی است. همانطور که اشاره شد تصفیه آب در استخرها دارای اهمیت زیادی است، که این کار را به وسیله روش های مختلفی مانند فیلتر شنی استخری انجام می شود. دستگاه فیلتر شنی استخر از طریق فرایند فیلتراسیون ذرات کوچکی مانند شن و ماسه، رسوبات، هیدروکربن ها، فلزات و موارد مضر را از آب را جدا کرده و موجب تصفیه آب می شود. در نهایت، آب تصفیه شده وارد مخزن فیلتر شنی می شود. بسترهای فیلتراسیون به صورت لایه بندی از جنس سیلیس دانه بندی شده با درجه خلوص بالا است. شما برای تهیه فیلتر شنی استخر می توانید به مرکز فروش فیلتر شنی استخر یا همان فروشگاه اینترنتی گرم لوکس مراجعه نمایید.

بک واش چیست

نمی شود در مورد نحوه بک واش فیلتر شنی استخر و فیلتر شنی استخر چیست صحبت کرد اما در مورد این که بک واش چیست چیزی نگفت. در پاسخ به این که بک واش چیست باید گفت که در بک واش شما آب را از طریق فیلتر به عقب می فرستید و از ضایعات یا درگاه تخلیه خارج می کنید. این کار باعث می‌ شود که تمام زباله‌ های گیر کرده در فیلتر خارج شوند بنابراین می‌ توانید به راحتی آن را جدا کنید و سطح عملکرد طبیعی فیلتر را بازیابی کنید. عملکرد آن مانند استفاده از یک صافی در سینک آشپزخانه می باشد. تکه‌های غذا ممکن است در ته صافی گیر کنند و تنها راه بیرون آوردن آن‌ ها این است که صافی را برگردانید و آب را از جهت مخالف از آن عبور دهید. بک واش بر اساس همین اصل عمل می کند.

کسب اطلاعات بیشتر: روش ساخت فیلتر شنی

نحوه بک واش فیلتر شنی استخر

پس از صحبت درباره این که فیلتر شنی استخر چیست و بک واش چیست به بحث اصلی مقاله یعنی این که نحوه بک واش فیلتر شنی استخر به چه شکلی است رسیدیم. مراحل نحوه بک واش فیلتر شنی استخر را در بخش پایینی با هم مشاهده می کنیم.

1- در مرحله اول از نحوه بک واش فیلتر شنی استخر برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به سیستم لوله کشی و شیر فیلتر، قبل از هر کاری پمپ استخر را خاموش کنید.

2- در حالت عادی کارکرد استخر، احتمالاً شیر فیلتر در وضعیت “FILTER” قرار دارد. اهرم شیر را کاملاً به سمت پایین فشار داده و آنرا حرکت دهید تا در حالت “BACKWASH” قرار بگیرد. همیشه به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از صدمه دیدگی قسمت seal شیر، در زمان انجام نحوه بک واش فیلتر شنی استخر کاملاً اهرم را به پایین فشار داده و سپس آنرا بچرخانید.

3- در این مرحله از نحوه بک واش فیلتر شنی استخر مطمئن شوید که شیلنگ خروجی بک واش به خروجی فاضلاب محوطه کشیده شده است.

4- پمپ را روشن کنید. اجازه دهید حداقل به مدت دو دقیقه پمپ کار کند. به بخش Sight Glass فیلتر نگاه کنید. در این بخش از کار نحوه بک واش فیلتر شنی استخر باید آب کدر موجود در این محفظه به تدریج شفاف شود.

5- مجدداً پمپ را خاموش کنید.

نحوه بک واش فیلتر شنی استخر

نحوه بک واش فیلتر شنی استخر

6- دسته شیر را به پایین فشار داده و آنرا در وضعیت RINSE (شستشو) قرار دهید. بعد از انجام نحوه بک واش فیلتر شنی استخر، سیسلیس های فیلتر در حالت نامنظمی قرار دارند و باید به حالت قبل خود برگردند. همچنین، کثیفی های برجامانده بعد از بک واش می بایست شستشو شده و به بیرون فیلتر هدایت شوند. وضعیت “شستشو” این دو کار را برای فیلتر انجام می دهد.

7- پمپ را روشن کنید و اجازه دهید تا فیلتر در حالت RINSE بین یک تا دو دقیقه کار کند.

8- پمپ را خاموش و مجددا روشن کنید. هم اکنون فیلتر استخر شما در حالت کارکرد عادی خود قرار دارد. گیج فشار فیلتر را مشاهده کنید. الان باید فشار فیلتر نسبت به حالت قبل از انجام نحوه بک واش فیلتر شنی استخر، حدود 8-10 psi کاهش پیدا کرده باشد.

نکته: در تمامی مراحل، مهمترین نکته این است که هیچگاه نمی بایست دسته فیلتر در حالتی که پمپ روشن است، چرخانده شود. بیشترین دلیل خراب شدن شیر فیلترهای شنی، اهمیت ندادن به همین مورد ساده ولی در عین حال بسیار مهم است.

کسب اطلاعات بیشتر: روش های نگهداری از فیلتر شنی

مرکز فروش فیلتر شنی استخر

امید است مطالب مطرح شده در طی بحث نحوه بک واش فیلتر شنی استخر مثل فیلتر شنی استخر چیست، بک واش چیست، مرکز فروش فیلتر شنی استخر و… برای شما مفید بوده باشند. بدون شک تصفیه آب یکی از بخش های مهم برای هر استخری است. آب تمیز و پاکیزه از موضاعات مهم برای مراجعه هر فرد به استخر و مجتمع های تفریحی شنا است. آب آلوده در استخر موجب ایجاد انواع بیماری ها شود. از همین رو خرید فیلتر شنی استخر یک کار لازم و ضروری می باشد. شما برای خرید فیلتر شنی استخر باید به سایز و کیفیت دانه های سیلیس و میزان سطح فیلتراسیون توجه کنید. در صورتی که به دنبال خرید فیلتر شنی استخر هستید به شما توصیه می شود که حتما سری هم به مرکز فروش فیلتر شنی استخر، یعنی سایت معتبر و حرفه ای گرم لوکس بزنید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “نحوه بک واش فیلتر شنی استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *