مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

موتورخانه استخر

موتورخانه استخر

یکی از مهم ترین قسمت هایی که هر جایی که استخر باید از آن بهره برده باشد، موتورخانه استخر می باشد. برای این که شما یک استخر تجاری یا خانگی خوب و به اصطلاح خودمانی، یک استخر درست و حسابی داشته باشید، باید کار های مختلفی انجام دهید، مثلا قسمت های مختلفی را در آن بخشی که می خواهید استخر راه بیندازید، بسازید، تجهیزات و لوازم مختلفی را خریداری نمایید و… . یکی از این کار هایی هم که شما حتما باید انجام دهید، راه اندازی یک موتورخانه ی استخر است. برای این که با موتورخانه و تجهیزاتی که باید در آن قرار بگیرند بیشتر آشنا شوید، در ادامه بحث هم همراه گرم لوکس بمانید تا موضوعاتی مثل ساخت موتورخانه استخر، ابعاد موتورخانه استخر و خرید تجهیزات استخر برای شما بیان شوند.

ساخت موتورخانه استخر

بدون فوت وقت به سراغ معرفی موتورخانه های استخر ها می رویم. به طور کلی میتوان گفت که مهمترین و اصلی ترین بخش در ساخت و راه اندازی یک استخر، ساخت موتورخانه استخر است. زمانی که صحبت از استخرهای تفریحی به میان می آید صحبت از استخر کودکان، جکوزی و یا سونای خشک و بخار است. همچنین شما میتوانید سالن های بدنسازی را نیز در کنار استخرها ساخت. نکته ی مهمی که باید در ساخت استخر به آن دقت داشته باشید نصب موتورخانه استخر است چرا که وظیفه اصلی گرمایش و تصفیه آب استخر برعهده موتورخانه ی استخر می باشد.

بعضا در این نوع استخر ها نیازی به تصفیه و فیلتراسیون هم دیده می شود. به صورت متداول میتوان گفت که تجهیزات استخر و راه اندازی آن دارای پیچیدگی های خاصی هست و باید یکسری مراحل طی شوند تا بتوان استخر و موتورخانه آن را به بهره برداری رساند. همچنین خالی از لطف نیست که این نکته را هم بدانید که برای نصب موتورخانه های استخر و خرید انواع و اقسام تجهیزات استخری مثل فیلتر شنی استخر یا پمپ آب استخر، شما می توانید به سایت معتبر گرم لوکس مراجعه نمایید.

موتورخانه استخر

موتورخانه استخر

در مورد این که چرا باید با توجه به نکات موتورخانه استخر یک موتورخانه در کنار استخر راه اندازی کرد هم باید صحبت کرد. اهمیت موتورخانه را می توانیم در چند مورد زیر خلاصه کنیم:

  • ساخت یک موتورخانه با توجه به ابعاد موتورخانه استخر موجب ایجاد یک مجموعه متمرکز برای نصب تجهیزات مورد نیاز می شود.
  • ایجاد نظم در قرارگیری تجهیزات.
  •  سهولت در سرویس و نگهداری از لوازم موتورخانه.
  •  سهولت در عیب یابی و تعمیر تجهیزات معیوب موتورخانه.
  •  عدم نفوذ سر و صدای لوازم موتورخانه به محیط استخر یا ساختمان.
  •  نصب موتورخانه استخر و تجهیزات آن باعث عدم نفوذ دود، روغن و کثیفی تجهیزات به محیط استخر یا ساختمان خواهد شد.

 توجه کنید که استفاده از موتورخانه مناسب با نقشه ‌کشی درست و اصولی می‌تواند علاوه‌ بر کم کردن هزینه ‌های شما برای مصرف سوخت و انرژی، طول عمر قطعات و تجهیزات را بالا ببرد و نیاز به تعمیر و تعویض لوازم را بسیار کاهش دهد.

کسب اطلاعات بیشتر: اصول طراحی موتورخانه استخر

ابعاد موتورخانه استخر

یکی از نکات موتور خانه استخر این است که، در مورد ابعاد موتورخانه استخر این را باید بدانید که استاندارد و محاسبه فضای موتورخانه وابسته به پارامترهای متعددی از جمله ابعاد درب موتورخانه، وجود پنجره در این فضا و همچنین نحوه چیدمان تجهیزات استخری، دیگ و دیگر متعلقات آن در موتورخانه است.

 جنس و ابعاد درب موتورخانه بر اساس استانداردهای فنی موتورخانه، درب موتورخانه باید از یکی از دو گزینه درب چوبی و یا فلزی انتخاب شود.

 ارتفاع و عرض در موتورخانه باید به اندازه ای باشد، که امکان حمل بزرگترین اجزای موتورخانه از در آن وجود داشته باشد.

همچنین ارتفاع و عرض در موتورخانه نباید از 100 تا200 سانتی متر کمتر باشد.

 چنانچه این شرایط فراهم گردد، در موتورخانه مطلوب و استاندارد خواهد بود.

نکات ساخت موتورخانه استخر

در زمان راه اندازی استخر و به ویژه ساختن و طراحی موتورخانه های استخر های خانگی و تجاری به نکات مختلفی باید توجه کنید. یکسری از این نکات موتورخانه استخر را در زیر با هم دیگر مشاهده می کنیم.

وضعیت دسترسی به موتورخانه نحوه دسترسی به موتورخانه و اجزای آن، از جمله فاکتورهایی است که در هنگام طراحی ساخت موتورخانه استخر باید به آن توجه کنید. این که وضعیت دسترسی موتورخانه به چه نحوی باشد، در چگونگی ساخت موتورخانه تاثیر گذار است. موتورخانه باید به گونه ای ساخته شود که دسترسی نصابان به آن راحت باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

نگهداری ساده از تجهیزات برای ساخت موتورخانه استخر، نیاز دارید که هر کدام از تجهیزات استخر را به خوبی بشناسید. شناخت درست از تجهیزات داخل استخر، به شما کمک می کند که هنگام به وجود آمدن مشکل، بتوانید در برطرف کردن آنها اقدام کنید.

موتورخانه استخر

موتورخانه استخر

در نظر گرفتن فضای محافظت شده برای ساخت موتورخانه ی استخر نیازمند یک فضای محافظت شده می باشید. این فضا به دلیل نگهداری از مواد شیمیایی در نظر گرفته میشود، همچنین ساخت آن باید بر اساس استانداردهایی انجام شود.

امکان تخلیه فاضلاب موتورخانه. فضای موتورخانه به گونه ای است که باید در نگهداری و تمیز کردن آن دقت کنید. داخل فاضلاب موتورخانه ها آلودگی هایی وجود دارد که باید به صورت مستمر تخلیه شوند. تخلیه کردن فاضلاب باید به صورت دوره ای توسط تعمیرکاران صورت گیرد.

دمای موتورخانه، تهویه هوا و همچنین صدای آن باید به گونه ای باشد که باعث آزار نشود. در نظر داشتن ملاحظات الکتریکی تمامی تجهیزاتی که داخل استخر وجود دارند، باید عایق بندی شوند. پوشاندن وسایل الکتریکی و عایق بندی آنها از به وجود آمدن مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری خواهد کرد. به همین دلیل است که ساخت موتورخانه باید در فضایی خارج از محیط استخر انجام گیرد.

نصب موتورخانه استخر

در این مطلب به هر آنچه که باید در موتورخانه های استخر ها بدانید، مثل نکات موتورخانه استخر، نصب موتورخانه استخر و… پرداخته شد که سعی شد برای شما کاربردی واقع شوند. با توجه به نکات قید شده، موتورخانه ی استخر را باید در بهترین حالت ساخت، و در بهترین حالت از آن نگهداری کرد، تا از بروز مشکلات احتمالی دور باشید. همچنین در صورت بروز هر گونه سؤال در این رابطه، یا در صورت نیاز داشتن به راهنمایی و یا خرید تجهیزات استخری، شما می توانید به سایت معتبر گرم لوکس مراجعه نمایید و با کارشناسان مجرب گرم لوکس در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *