مقالات

مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

بر هر فردی که استخر دارد، چه استخر خانگی و چه استخر تجاری، لازم است که مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی را پیش از خرید دستگاه تصفیه استخر انجام دهد. آب استخر ها پس از گذشت مدتی استفاده از آب استخر و شنا کردن افراد مختلف در آن، آب، دچار کثیفی ها و آلودگی هایی می شود. این آلودگی ها باعث می شوند استخر ها دیگر قابل استفاده نباشند. از همین رو افراد مختلف برای استخر های خانگی و تجاری شان از فیلتر تصفیه استخر و جکوزی کمک می گیرند. مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی به شما کمک می کند که بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که کدام یکشان برای استخر شما بهتر است. جهت خرید لوازم و تجهیزات استخر و جکوزی با گرم لوکس همراه باشید.

فیلتر شنی استخر چیست؟

مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی | تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی | تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

برای این که بتوانیم مقایسه فلتر شنی و فیلتر کارتریجی را انجام دهیم و تفاوت فیلتر شنی با فیلتر کارتریجی را بدانیم، حتما لازم است که اطلاعاتمان در ارتباط با فیلتر شنی استخر را افزایش دهیم. همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد، آب استخر ها پس از گذشت مدت زمانی دچار آلودگی های مختلفی می شوند که هر کدام به دلایل مختلفی اتفاق می افتند.به عنوان مثال در استخر های روباز، علاوه بر این که شنا کردن افراد و چربی ها و کثیفی های بدن شان باعث آلودگی آب می شود، برگ درختان و گیاهان مختلف هم باعث آلودگی آب ها می شوند. از همین رو هر استخر  خانگی یا تجاری ای، به این نیاز دادر که از یک دستگاه تصفه آب بهره ببرد تا این آلودگی ها، برگ های درختان و چربی بدن افراد را از آب جدا کرده و مجددا آن را پاکیزه و قابل استفاده کند. فیلتر شنی یکی از انواع فیلتر های تصفیه آب استخر ها می باشد که با کمک سیلیس و شن و ماسه، آلودگی های استخر های روباز یا روبسته را از آب جدا می کند، و آب استخر را مجددا تمیز می کند.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی بهترین فیلتر تصفیه استخر

فیلتر کارتریجی استخر چیست؟

به جز بحث فیلتر شنی استخر، باید با فیلتر کارتریجی استخر هم آشنایی داشته باشیم تا قادر باشیم مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی را انجام دهیدم و بهتر و کامل تر تفاوت فیلتر شنی با فیلتر کارتریجی را متوجه شویم و درک کنم. استخر های رو بسته هم درست به مانند استخر های روباز دچار کثیفی و آلودگی های مختلفی مثل قارچ ها، جلبک ها، چربی و کثیفی های بدن انسان و… می شوند، به همین خاطر برای آن ها هم فیلتر استخر لازم است. یکی دیگر از انواع فیلتر های تصفیه استخر، فیلتر کارتریجی استخر می باشد که شکل و ساختاری متفاوت با فیلتر شنی دارد و به کمک کارتریجی، کار تصفیه آب را انجام می دهد. فیلتر کارتریجی تصفیه آب استخر هم، از سطح فیلتراسیون خوب و قابل قبولی برخوردار است و آب استخر را به خوبی تصفیه می کند.

مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی | تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی | تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

اگر که صاحب استخر هستید یا از آن استفاده خانگی یا تجاری می کنید و قصد خرید تصفیه آبی را برای استخر خود دارید، به جز آشنایی با خود فیلتر شنی استخر و فیلتر کارتریجی استخر، لازم است که مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی را هم انجام دهید و از تفاوت فیلتر شنی با فیلتر کارتریجی مطلع شوید، تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که کدامشان برای شما و استخر تان مناسب تر است و بهتر کار میکند. درست است که هدف هر دوی آن ها تمیز کردن آب استخر و جدا کردن کثیفی ها و آلودگی ها از آن می باشد، اما هر کدام از آن ها مشخصات و ویژگی های خاصی دارند که با دیگری متفاوت است و آن را برای استخر و شرایطی خاص مناسب می کند. از همین رو در قسمت پایینی برخی از تفاوت های فیلتر های تصفیه استخر شنی و کارتریجی، گردآوری شده اند.

تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

همان گونه که پیش تر همه اشاره جزئی ای به آن شد، در کل فیلتر های تصفیه استخر مثل فیلتر شنی استخر و فیلتر کارتریجی استخر، هر دو وظیفه یکسان و مشخصی را دارند، یعنی تصفیه کردن آب استخر. اما در این میان این فیلتر ها با هم در زمینه هایی تفاوت دارند و یکسان نمی باشند. این دستگاه های فیلتر تصفیه آب استخر، هر کدام از مکانیزم و شیوه خاصی برای تمیز کرن آب استخر استفاده می کنند و شکل کارکرد هر کدامشان با دیگری بسیار متفاوت است یکی از انواع آن ها فیلتر تصفیه هایوارد می باشد. از همین رو دانستن این تفاوت ها بسیار حائز اهمیت می باشد و به شما کمک می کند که بهتر تشخیص دهید که آیا فیلتر شنی برای تان مناسب تر است یا فیلتر کارتریجی. برخی از تفاوت های میان فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی در قسمت پایینی آمده اند.

اندازه ذرات فیلتر شده: فیلتر های شنی می توانند ذرات بالای 15 میکرون را حذف کنند در حالی که فیلتر های کارتریجی قادر اند ذرات ریز تز تا حدود 5 میکرون را حذف کنند.

افت فشار: افت فشار در فیلتر های تصفیه آب شنی در مقایسه با فیلتر های تصفیه آب کارتریجی در یک ظرفیت آبدهی واحد، بسیار بالا تر می باشد.

ظرفیت آبدهی: در بحث مقایسه فیلتر شنی با فیلتر کارتریجی، ظرفیت آبدهی فیلتر های تصفیه آب کارتریجی، بالاتر و بیش تر از ظرفیت آبدهی فیلتر های شنی می باشد.

مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی | تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی | تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

شست و شو: فیلتر های شنی در بازه های 7 تا 14 روزه نیاز به شست و شو دارند در حالی که فیلتر های کارتریجی تنها یک تا سه بار در سال نیاز به شست و شو دارند.

هزینه خرید: قیمت فیلتر شنی استخر در مقایسه با قیمت فیلتر کارتریجی استخر پایین تر می باشد و مقرون به صرفه تر است.

طول عمر بالا: طول عمر مواد فیلتراسیون داخل فیلتر شنی، از طول عمر مواد فیلتراسیون کارتریج داخل فیلتر تصفیه کارتریجی ببیشتر است.

هزینه نگهداری: هزینه نگهداری فیلتر کارتریجی و خرید کارتریج های آن از هزینه نگهدای فیلتر های شنی بیشتر است.

هدر رفت آب: آخرین مورد از موارد تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی در بحث مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی، بحث هدر رفت آب است که در فیلتر شنی بیشتر از فیلتر کارتریجی می باشد.

خرید فیلتر تصفیه شنی استخر و فیلتر کارتریجی استخر

در صورتی که با انجام پرس  وجو و تحقیقات لازم و مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی به این نتیجه رسیدید که برای خرید فیلتر شنی یا فیلتر کارتریجی یا فیلتر تصفیه ایمکس برای استخر خانگی یا تجاری خود اقدام کنید، توصیه می شود که حتما سری به سایت گرم لوکس بزنید. گروه گرم لوکس از بهترین و معتبرترین گروه های ارائه دهنده دستگاه های تصفیه آب، مثل تصفیه شنی و تصفیه کارتریجی هستند و آماده اند که دستگاه مورد نیاز شما و استخر تان را برای شما فراهم نمایند.

بازگشت به لیست

3 دیدگاه در “مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *