مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مطلبی که امروز قرار است درباره آن صحبت شود، مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس است. امروزه علم و صنعت به قدری پیشرفت کرده اند که شما در زمانی که می خواهید کاری را انجام دهید تنها یک راه را پیش رو ندارید و می توانید کار مد نظرتان را به شکل های مختلفی انجام دهید. در مورد ساخت استخر هم همین قصه وجود دارد، و شمایی که به دنبال ساخت استخر خانگی یا تجاری هستید، برای انجام این کار، شیوه های مختلفی را پیش رو دارید.

دو مورد از پرتکرارترین این شیوه ها هم، شیوه ساخت استخر فایبرگلاسی و شیوه ساخت استخر بتنی هستند. برای این که با ویژگی ها و تفاوت این دو روش، و مطالبی مثل مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس، تجهیزات مورد نیاز استخر بتنی و فایبرگلاس، خرید تجهیزات استخر بتنی و فایبرگلاس، بیشتر آشنا شوید، در ادامه بحث مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس هم همراه گرم لوکس بمانید. جهت دریافت قیمت تجهیزات استخر با ما همراه باشید.

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

به طور کلی هنگام ساخت استخر، یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که چه جنسی از استخر را انتخاب کنید.  قاعدتا تصمیم آسانی نخواهد بود. اما در مقاله مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس قرار است مطالبی بیان شوند، که به شما کمک کنند تا بتوانید دید بهتری در رابطه با انتخابتان داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: برآورد هزینه ساخت استخر در سال 1402

جنسی که برای استخر انتخاب می کنید روی روال نگهداری استخر و همچنین طول عمر کلی استخر شما تأثیر می گذارد. هنگامی که تفاوت بین استخرهای بتونی و فایبرگلاس را در نظر می گیرید ، مواردی وجود دارد که باید بدانید. یکسری از این موارد مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس که پیش از خرید تجهیزات مورد نیاز استخر بتنی و فایبرگلاس باید از آنها مطلع باشید را در زیر با هم می بینیم.

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

تنوع ساختاری و ظاهری استخر: در رابطه با مقاله مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس و شکل ظاهری و ساختار داخلی استخر های بتنی و فایبرگلاس، شما در طراحی آن خود مختار هستید و با توجه به ایده و طراحی که دارید، می توانید درون استخر را شکل دهی کنید. اما استخر های فایبرگلاس دارای ساختاری استاندارد میباشند. قابل های فایبرگلاس توسط کمپانی های مختلف روانه بازار شده اند و در طراحی  و ساخت آن محدودیت هایی وجود دارد که ممکن است شما را به استخر ایده آل نرساند.

مدت زمان نصب و راه اندازی: استخرهای فایبرگلاس قابلیت راه اندازی بسیار سریع نسبت به استخر های بتنی دارند، مراحل ساخت استخر بتنی از کندن سطح مورد نظر یا عایق کاری و ایزوگام کاری شروع شده و به کاشی کاری ختم میشود. اما درمورد استخر های فایبرگلاس فقط نیاز به اتصال ساختار ها به یکدیگر و سفت کاری می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: هزینه نگهداری از استخر چقدر است؟

هزینه راه اندازی استخر: باید بگوییم که استخر های فایبرگلاس ارزانتر از نمونه های بتنی هستند. این هزینه ها باعث شده که بسیاری از طرفداران استخر بتنی به استخر فایبرگلاس روی بیاورند که علاوه بر هزینه پایین تر، دارای مزایای بسیاری هم هستند.

 تفاوت هزینه نگهداری: اگر تجربه استفاده از استخر های بتنی را داشته باشید حتما با مسئله نگهداری استخر مواجه شده اید که به طور معمول در بازه زمانی یک ساله احتیاج به رسیدگی و تعمیر و نگهداری دارد. به همین دلیل نیز هزینه نگهداری استخر های بتنی ممکن است بیشتر از نگهداری استخر های فایبرگلاس باشد.

مشخصات ابعادی و عمق استخر: استخر های فایبرگلاس متشکل از قالب های آماده هستند و محدودیت در ابعاد و اندازه آنها وجود دارد. اما استخر های بتنی با توجه به فضایی که دارید قابل راه اندازی می باشد و عمق آن توسط فرد مصرف کنند انتخاب میشود. ولی در استخر های پیش ساخته ابعاد استخر ها در اندازه های متنوع 3 تا 10 متری متغیر است.

امکان جا به جایی استخر:  استخر های فایبرگلاس دارای وزن سبک هستند و حالت بسته بندی دارند. زمانی که این استخرها در حالت جمع شده باشد، وزن تقریبی آنها چیزی حدود 200 تا 300 کیلوگرم است و این وزن خالی از آب استخر است. استخر های پیش ساخته قابلیت جا به جایی دارند اما استخر های بتنی ثابت هستند و به هیچ عنوان امکان جا به جایی ندارند.

تجهیزات مورد نیاز استخر بتنی و فایبرگلاس

فارغ از بحث مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس، شما برای این که قادر باشید از هر کدام از این استخر ها استفاده نمایید و در آن ها شنا نمایید، به خرید تجهیزات استخر بتنی و فایبرگلاس و یا تهیه تجهیزات مورد نیاز استخر بتنی و فایبرگلاس نیاز دارید. یکسری از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز استخر بتنی و فایبرگلاس را در زیر با هم می بینیم. برای خرید تجهیزات استخر بتنی و فایبرگلاس، به شما توصیه می شود که سری هم به فروشگاه اینترنتی معتبر فیدارسورن بزنید.

کسب اطلاعات بیشتر: لیست تجهیزات ساخت استخر چیست؟

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

فیلترشنی استخر: این مورد را هم در مقاله مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس بدانید که از متدوال ترین و مهم ترین وسایلی که در زمان خرید تجهیزات استخر بتنی و فایبرگلاس باید آن ها را تهیه نمایید، فیلتر تصفیه استخر می باشند. این دسته از تجهیزات استخر که برای تصفیه، پاک و زلال سازی آب استخر ها مورد استفاده قرار می گیرند، با کمک فیلتر هایی که دارند، شن و ماسه، و آلودگی های فیزیکی را از سطح آب جدا کرده و آب را تصفیه و پاک می کنند.

پمپ تصفیه استخر: یکی از تجهیزات مورد نیاز استخر بتنی و فایبرگلاس که باید به جز مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس با آن آشنا باشید و حضور آن در هر استخری ضروری است، پمپ تصفیه استخر است. پمپ های آب استخر در سیستم تصفیه آب استخر ها نقش پمپاژ آب را بر عهده دارند. به تعریف دیگر، در استخرها، این پمپ آب استخر است که آب را از ورودی گرفته و در قسمتهای مختلف استخر پخش میکند.

کلرزن: کلر از سالیان دور به عنوان ماده ای برای گندزدایی و میکروب کشی مورد استفاده قرار می گیرد . دلیل استفاده از کلر به عنوان ماده ضد عفونی کننده قیمت مناسب و اثر گذاری بالای آن می باشد. به همین منظور برای گندزدایی آب استخر و جکوزی از انواع کلرزن ها استفاده می شود.

 خرید تجهیزات استخر بتنی و فایبرگلاس

امید است مباحث بیان شده در طی بحث مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس مثل مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس، تجهیزات مورد نیاز استخر بتنی و فایبرگلاس، خرید تجهیزات استخر بتنی و فایبرگلاس و… برای شما مفید بوده باشند. به طور کلی بعد از مقایسه استخر فایبرگلاس با استخر بتنی، متوجه می شویم که استخر های فایبرگلاس وزن و حجم کمی دارد ولی در نوع اجرا دست شما بسته خواهد بود.

این در حالی است که استخر های بتنی با شکل و شمایل درخواه مشتری قابل اجرا می باشد. در صورتی که قصد اجرا استخر با امکانات و هزینه کمتر را دارید، استخر های فایبرگلاس مناسب هستند. در نهایت هم اما به شما توصیه می شود که برای انجام مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس و خرید تجهیزات استخر بتنی و فایبرگلاس با بهترین و بالاترین کیفیت، حتما سری هم به سایت گروه کاربلد گرم لوکس بزنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *