مقالات

لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی کدامند؟ اگر شما نیز به تازگی جکوزی راه اندازی کرده اید و می خواهید لوازم و تجهیزات مورد نیاز آن را خریداری کنید در این مقاله با ما همراه باشید. تجهیزات جکوزی بسیار زیاد می باشد و از آن ها در بخش های مختلف جکوزی استفاده می شود. انواع مختلفی از لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی در بازار وجود دارد و شما به سادگی می توانید با مراجعه به یک فروشگاه معتبر می توانید محصولات مورد نظر خود را خریداری کنید. البته پیش از اینکه اقدام به خرید کنید می بایست در ابتدا عملکرد، حجم و ابعاد جکوزی را داشته باشید تا تجهیزات مناسب جکوزی خود را خریداری کنید. در صورتی که در مورد لیست لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی اطلاعات ندارید. پیشنهاد می کنیم در این مقاله همراه با گرم لوکس بمانید.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

تجهیزات جکوزی متنوع می باشند و هر کسی قادر به تامین و نصب آن نمی باشد. بنابراین برای خرید و راه اندازی می بایست از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بخواهید. پیشنهاد می کنیم برای این کار از مشاورین مجموعه گرم لوکس که چندین سال در زمینه تجهیز استخر و جکوزی فعالیت کرده اند مشورت بگیرید و با اطمینان خاطر تجهیز جکوزی خود را به این مجموعه بسپارید. جکوزی ها به طور کلی در دو دسته خصوصی و عمومی تقسیم بندی می شوند که برخی از لوازم مورد استفاده آن ها متفاوت است.

در جکوزی های عمومی تعداد بیشتری از افراد از محیط استفاده می کنند و عموما افراد بیش از 7 دقیقه در محل می مانند بنابراین آب جکوزی باید بسیار تمیز باشد. برای تمیز بودن آب جکوزی از لوازم و تجهیزات مختلفی می توان استفاده کرد. در ادامه می خواهیم برخی از لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی که باعث می شوند شما به راحتی و با خیالی آسوده از جکوزی استفاده کنید. با گرم لوکس همراه باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: نمایندگی فیلتر شنی در تهران

پمپ جکوزی

یکی از تجهیزات اصلی در جکوزی و یا استخر پمپ تصفیه جکوزی می باشد که حضور آن جزو مهم ترین گزینه هاست. عملکرد کلی جکوزی به پمپ بستگی دارد و اگر پمپ نباشد نمی توان به آن آبی وارد کرد و یا از آن خارج کرد. در این حالت آب جکوزی مانند آب استخر ساکن می ماند. در جکوزی ها برای اینکه آب جریان داشته باشد از پمپ استفاده می شود که قدرت بسیار زیادی دارد و می تواند آب را به سرعت وارد و خارج کند. پمپ جکوزی به صورت همزمان اجزای دیگری از لوازم جکوزی را نیز به کار وا می دارد که همه چیز در حالت استاندارد خود قرار بگیرد.

به عنوان مثال زمانی که آب از جکوزی خارج می شود، آبی که به داخل برمی گردد می بایست گرم باشد و در عین حال تصفیه شده باشد. سختی آب گرفته شود و در نهایت به جکوزی بازگردانده شود. تمامی این کارها نیز می بایست در کمتر از چند دقیقه انجام شود. جکوزی ها دارای فواره هایی می باشند که در بسیاری از آن ها از هر فواره بین 49 تا 63 لیتر آب خارج می شود. به همین دلیل است که حجم جکوزی شما به طور مستقیم بر نوع پمپی که استفاده می شود تاثیر گذار است.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

با یک محاسبه ساده نیز می توان گفت که با بزرگتر شدن قطر لوله و بیشتر شدن قدرت پمپ مقدار آبی که از لوله خارج می شود بیشتر است. بنابراین باید نوع پمپی که استفاده می کنید را بررسی کنید. یکی از راه‌های مقایسه بازه پمپ، محاسبه ظرفیت آبدهی پمپ نسبت به توان مصرفی است. با انجام این نوع محاسبات می‌توانید یک پمپ مناسب را انتخاب کنید.

نانو جت

از دیگر لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی می توان به نانو جت اشاره داشت که در جکوزی ها استفاده می شود. این نوع جت ها آب را به صورت سوزنی از خود خارج می کنند و اگر بدن انسان در مقابل فشار آب آن ها قرار بگیرد حس آرامش و یا ماساژ را دریافت می کند. این جت در مدل های 40 تایی، 150 تایی و 300 تایی در بازار موجود است و برای استفاده کاملا اختیاری می باشند. نانو جت هم در جکوزی ها عمومی و هم در جکوزی های اختصاصی قابل استفاده می باشد.

حباب ساز یا بلوئر

سومین مورد از لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی حباب ساز می باشد که با استفاده از این پمپ حبابت هایی ایجاد می شود که با فشار آب به روی آب هدایت می شود.  این حباب ها دارای اکالیپتوس می باشند که ریه های انسان را باز می کند تا هوا راحت تر وارد ریه شود. این وسیله نیز جکوزی های عمومی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد.

کسب اطلاعات بیشتر: تجهیزات استخر بتنی

توربو جت

توربو جت آب را خروشان می کند و اغلب در دیواره های جکوزی نصب می شود. این وسیله با قدرتی که دارد آب را تا مرکز جکوزی هدایت می کند. در جکوزی های استاندارد عموما بیش از 4 عدد توربوجت قرار داده می شود و قابل تنظیم می باشد.

واتر جت

از دیگر لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی می توان به واتر جت اشاره داشت. وجود این وسیله کاملا الزامی می باشد. واتر جت عموما در کف جکوزی نصب می شود و آب را از پایین به بالا پمپاژ می کند. فشار واتر جت قابل تنظیم می باشد و در هر دو نوع جکوزی عمومی و خصوصی قابل استفاده است.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

جت نازل

از دیگر انواع جت هایی که در جکوزی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به جت نازل اشاره داشت. جت نازل خاصیت درمانی و ماساژ دارد. در نظر داشته باشید که در صورتی که قصد استفاده از جت نازل را دارید در همان ابتدای ساخت می بایست به سازنده بگویید که برای قرار گیری جت نازل فضایی را در نظر بگیرد. معمولا با توجه به ظرفیت جکوزی می توان از یک یا دو عدد جت نازل استفاده کرد.

منبع نور

منبع نور برای زیباسازی جکوزی می باشد. این نورها به صورت لامپ های ال ای دی هستند که درون جکوزی قرار می گیرند و زیبایی خاصی را برای جکوزی رقم می زنند.

فیلتر آب

از دیگر مهم ترین لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی فیلتر تصفیه جکوزی می باشد. قرار دادن فیلتر آب در جکوزی بسیار مهم است. این فیلترها عموما در داخل لوله ها و درون مکش پمپ جایگذاری می شوند و زمانی که آب از فیلتر رد شد تمیز می شود.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش نحوه تنظیم تایمر پمپ استخر

مبدل جکوزی

مبدل جکوزی وظیفه گرم کردن جکوزی را بر عهده دارد و زمانی به کار می افتد که آب استخر به سمت پمپ حرکت می کند. در این حالت پس از اینکه آب از درون فیلتر تصفیه خارج شد دوباره به سمت جکوزی حرکت می کند. این وسیله در همه ی جکوزی ها استفاده می شود و استفاده از آن ضروری می باشد. این تجهیزات زمانی که آب از حد تعیین شده سردتر می شود از کار می افتد.

پمپ تزریق کلر

برای اینکه بتوانید آب جکوزی خود را به خوبی تمیز نگه دارید، نیاز به پمپ تزریق کلر دارید. باید بدانید که در آب جکوزی به دلیل گرمای زیاد آب، از کلر کمی استفاده می‌شود، اما همین مقدار کم نیز برای بدن انسان مضر است. به طور کلی کلر باعث از بین رفتن میکروب‌های میکرو ارگانیسم، جلبک‌های کف جکوزی، حشرات موجود در آب و هر نوع عامل بیماری زا می‌شود، اما برای انسان نیز می‌تواند باعث ایجاد حساسیت، ایجاد سوزش، قرمزی چشم و یا بروز برخی مشکلات در پوست شود و بنابراین باید از پمپ استاندارد تزریق کلر استفاده شود که مقدار مناسبی از این ماده را به آب جکوزی تزریق کند.

مرکز خرید لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

در این مطلب در مورد انواع لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی به بحث و بررسی پرداختیم. در صورتی که قصد ساخت جکوزی و یا تجهیز کردن آن را دارید بهتر است با یک گروه باتجربه در این زمینه مشورت کنید تا به بهترین شکل ممکن بتوانید جکوزی را راه اندازی کنید. برای اینکه یک جکوزی داشته باشید باید بدانید که چه تجهیزاتی نیاز دارید. مجموعه گرم لوکس در این زمینه می تواند به شما مشورت های لازم را ارائه دهد.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “لوازم و تجهیزات مورد نیاز جکوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *