مقالات

لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

یکی از وسایل و لوازم ضروری برای هر استخری، لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر می باشد. شاید شما با خودتان فکر کنید که، این کار که استخری بسازید و از آن برای استفاده شخصی یا تجاری استفاده کنید، بسیار راحت است و شما برای انجام این کار تنها به این نیاز خواهید داشت که یک استخر بتنی، فایبرگلاسی و… بسازید و سپس با پر کردن آب در آن قادر خواهید شد که در آن شنا کنید. اما این طرز فکر درست نیست و شما برای این که قادر باشید استخری بسازید که قابل شنا کردن باشد و همواره آب تمیز و زلالی داشته باشد، به یکسری لوازم و تجهیزات مختلف مثل لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر هم نیازمندید. برای این که بیشتر با این لوازم و تجهیزات آشنا شوید، در ادامه بحث هم همراه گرم لوکس بمانید تا موضوعاتی مثل لیست لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر، خرید لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر، قیمت تجهیزات استخر و… برای شما عزیزان بیان شوند.

لیست لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

بدون فوت قوت به سراغ بحث اصلی مثاله یعنی لیست لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر می رویم. موتورخانه به طور کلی برای مجموعه استخر، آپارتمان ها و یا برج ها، حکم خون در رگ های انسان را دارد، و تنظیم آب و هوای مناسب برای فراهم کردن شرایط مساعد برای شنا در استخر و زندگی در ساختمان، وظیفه اصلی موتورخانه است. علاوه بر آن اختصاص دادن یک اتاق مجزا برای نصب تجهیزات مورد نیاز مانند پمپ، لوازم تصفیه ایی، دیگ، مشعل، پکیج، منبع تحت فشار، تابلو برق، سختی گیر، اتصالات لوله ها و …، به حفظ نظم مجموعه کمک بسیاری میکند.

کسب اطلاعات بیشتر: بررسی تجهیزات ساخت استخر

لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

اما خب این را هم باید در بحث خرید لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر بدانید که اهمیت ساخت موتورخانه در استخر و آپارتمان های غول پیکر بسیار ملموس تر است. شکی نیست که این مکان ها، بخصوص استخر، به موتورخانه و مجموعه تجهیزات آن نیازمند است. شما نمی توانید یکسری از لوازم موتورخانه استخر را جای دیگر و لوازم پمپ و اتصالات را در مکان دیگری نصب کنید. به همین خاطر حتما به یک مجموعه متمرکز برای ره اندازی استخر نیاز خواهید داشت. اهمیت موتورخانه را می توانیم در چند مورد زیر خلاصه کرد:

ایجاد یک مجموعه متمرکز برای نصب تجهیزات مورد نیاز، ایجاد نظم در قرارگیری تجهیزات، سهولت در سرویس و نگهداری از لوازم موتورخانه، سهولت در عیب یابی و تعمیر تجهیزات معیوب موتورخانه، عدم نفوذ سر و صدای لوازم موتورخانه به محیط استخر یا ساختمان، عدم نفوذ دود، روغن و کثیفی تجهیزات به محیط استخر یا ساختمان، می کند. به دلیل اهمیت لوازم موتور خانه و قیمت لوازم و تجهیزات موتورخانه، یکسری از انواع این تجهیزات را در پایین با هم می بینیم. شما برای تهیه لیست لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر می توانید به سایت معتبر گرم لوکس مراجعه نمایید.

کسب اطلاعات بیشتر: هزینه نگهداری از استخر

پمپ جکوزی: این دستگاه آب را با فشار وارد وارد جکوزی می کند و به وسیله این کار عضلات را ماساژ داده و حس خوبی در افراد به وجود می آید. برای خرید پمپ استخر با گرم لوکس همراه باشید.

جارو و برگ گیر استخر: جاروی استخر برای پاک کردن لک‌ها و کثیفی‌های دیواره و کف استخر استفاده می‌شود. همچنین در استخرهای بدون سقف، ممکن است برگ درختان در اثر وزش باد وارد استخر شود، که در این صورت باید از وسیله‌ای به نام برگ گیر برای جمع کردن این برگ‌ها استفاده کرد.

کلر زن خطی استخر: نسبت به محفظه کلر این دستگاه هوشمندانه تر عمل می کند. به صورتی که دارای درجه بندی تنظیم میزان کلر آب می باشد. پس از جایگزاری قرص های کلر در آن درجه بندی را انجام می دهند.

کفشور استخر: به محل خروج آب از استخر کفشور می گویند. آبی که از کفشور خارج می شود یا به کمک پمپ یا فیلتر مجددا تصفیه می شود و به استخر بر می گردد و یا کاملا از لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر خارج می شود.

پمپ و فیلتر تصفیه: پمپ آب دارای یک فیلتر تصفیه استخر می باشد که وظیفه ان تمیز کردن و تصفیه کردن آب استخر می باشد؛ به صورتی که آب استخر از کفشور به پمپ وارد می شود و به کمک پمپ به داخل فیلتر شنی وارد شده و در نهایت موجب تمیز شدن آب می شود.

لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

دیگ آب گرم، مبدل حرارتی، مشعل: مشعل از لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر است که وظیفه دارد که گرمای مورد نیاز را برای گرم کردن آب در دیگ فراهم کند و آب موجود در دیگ آب گرم به کمک سایر تجهیزات استخری مانند مبدل حرارتی وارد آب استخر شده و باعث گرمایش استخر می‌شود.

هیتر سونا خشک: موجب گرم و خشک شدن هوای داخل سونا می شود.

 مولد بخار: مخصوص دستگاه سونا می باشد آب وارد آن می شود و به وسیله این دستگاه به جوش می آید و به وسیله لوله های تعبیه شده در دستگاه بخار آب وارد سونا بخار می شود. جک

خرید لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

شمایی که به دنبال لیست لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر هستید، برای خرید لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر، سونا و جکوزی لازم است که اطلاعات دقیقی همراه با محاسبات مهندسی در اختیار داشته باشید. چرا که هریک از این تجهیزات دارای پارامترهایی هستند که قابلیت عملکرد مطلوب در موقعیت های خاصی را دارا می باشند. هر یک از فضاهای استخر، جکوزی و یا سونا به گونه ای طراحی شده اند که در عین کاربردی که دارند نیازمند تجهیزات و اتصالاتی نیز می باشند. که هریک از این تجهیزات به منظور و هدفی خاصی اجرا و پیاده سازی شده است. برای خرید این تجهیزات لازم است ابتدا مساحت، کاربری، محیط نصب و این قیبل موارد را در اختیار داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین فروشگاه اینترنتی لوازم استخر

قیمت لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

امید است مباحثی که در طی بحث بیان شدند مثل لیست لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر، خرید لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر، قیمت لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر و… برای شما مفید و کاربردی بوده باشند. قیمتی که شما برای موتورخانه استخر و قیمت لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر می پردازید به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و نمی توان گفت که هزینه ثابتی در این زمینه وجود دارد. یکی از مهم ترین نکاتی که در این زمینه وجود دارد مارک لوازم موتورخانه استخر است که با توجه به میزان تصفیه استخر، نوع گرمایش موتورخانه استخر و همچنین عدم استفاده از سایر وسایل گرمایشی در موتورخانه استخر متفاوت است. در نهایت هم اما، به شما توصیه می شود که برای تهیه انواع و اقسام تجهیزات مورد نیاز استخر تان، حتما سری هم به سایت نف دکور بزنید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “لوازم و تجهیزات موتورخانه استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *