مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

لوازم استخر پرورش ماهی

تجهیزات و لوازم استخر پرورش ماهی

بدون شک یکی از مهم ترین نیاز های هر استخر پرورش ماهی و کل پرورش دادن در ماهی های مختلف ، استفاده از لوازم استخر پرورش ماهی می باشد . یکی از کسب و کار هایی که چندین سالی است که رونق بسیار زیادی پیدا کرده اند و افراد مختلفی مشغول به انجام آن شده اند ، پرورش ماهی می باشد که سود نسبتا خوبی را هم عاید صاحبین خود می کنند . برای این که بیشتر در مورد پرورش ماهی و تجهیزات و لوازم مورد نیاز آن بدانید ، در ادامه بحث لوازم استخر پرورش ماهی هم همراه گرم لوکس بمانید تا با موضوعاتی مثل تجهیزات استخر و جکوزی ، تجهیزات پرورش ماهی ، لوازم استخر پرورش ماهی ، قیمت لوازم استخر پرورش ماهی و… بیشتر و بهتر آشنا شوید .

استخر پرورش ماهی چیست ؟

اما قبل از این که در مورد تجهیزات استخر پرورش ماهی یا همان لوازم استخر پرورش ماهی صحبت کنیم ، بیاید تا کمی در مورد خود کسب و کار پرورش ماهی بدانیم . در تعریف ساده پرورش ماهی باید گفت که پرورش ماهی یکی از زیرمجموعه‌های آبزی‌پروری است که در جهت پرورش ماهی‌ ها فعالیت می‌ کند و معمولاً در آن افراد ماهی ‌هایی مانند قزل‌آلا ، کپور ، آزادماهی (سالامون) ، تیلاپیا ، ماهی کول و گربه‌ ماهی و… را پرورش می‌ دهند . دلیل پر طرفدار بودن پرورش ماهی هم این است که کمبود منابع آبی و همچنین نیاز مردم به تأمین مواد غذایی با ارزش و کیفیت بالا سبب گردیده که استفاده دو یا چند منظوره از آب در کشور همواره مطرح گردد که پرورش ماهی یکی از موضوعات مهم مطرح ‌شده است .

تجهیزات و لوازم استخر پرورش ماهی

تجهیزات و لوازم استخر پرورش ماهی

با توجه به این‌ که کشور ما یک کشور چهار فصل است و در یک زمان واحد هر قسمت آن می تواند یک آب و هوای به خصوص داشته باشد ، بنابراین پتانسیل خوبی درزمینهٔ پرروش ماهی های مختلف وجود دارد که شما عزیزان می توانید از آن بهره مند شوید . در صورتی که شما هم علاقه مند یا در فکر ورود به صنعت پرورش ماهی هستید، توصیه می شود که تجهیزات استخر پرورش ماهی خود را با پرداخت قیمت لوازم استخر پرورش ماهی از طریق سایت گرم لوکس انجام دهید .

کسب اطلاعات بیشتر: قیمت پمپ استخر پرورش ماهی

لوازم استخر پرورش ماهی

برای انجام هر کار و ورود به هر کسب و کار و صنعتی ، نیاز به یکسری لوازم و تجهیزات مختلف است تا با آن ها فعالیت های لازم کسب و کار را انجام داد . این مورد در مورد کسب و کار های حوزه پرورش آبزیان و به خصوص ماهی ها هم وجود دارد . به خاطر همین اهمیت لوازم و تجهیزات مختلف استخر ، یکسری از آن ها در قسمت پایینی معرفی شده اند .

فیلتر شنی استخر : از متدوال ترین و مهم ترین وسایل و لوازم استخر پرورش ماهی ، فیلتر تصفیه استخر می باشد . انواع فیلتر های شنی که برای تصفیه ، پاک و زلال سازی آب استخر ها مورد استفاده قرار می گیرند ، با کمک فیلتر هایی که دارند ، شن و ماسه ، و آلودگی های فیزیکی را از سطح آب جدا کرده و آب را تصفیه و پاک می کنند . فیلتر شنی استخر ، علاوه بر این که قادر است آلودگی و کثیفی های فیزیکی را از سطح آب جدا کند ، قادر است ذرات بسیار ریز تر مثل رسوبات ، هیدروکربن ها ، چربی بدن انسان ، گرد و خاک ، فلزات ، هیدروکربن ها و… را هم از آب جدا کند .

دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش) : دستگاه هوادهی آبزیان در انواع مختلفی تولید و وارد بازار شده است . این دستگاه به دلیل وجود مکانیزم ساده و قدرت بالای آن به محبوبیت قابل توجهی دست یافته است . در این دستگاه مقدار بسیار زیادی آب به صورت فواره ای پاشیده شده و از این طریق انتقال اکسیژن به روش مناسب ارائه می شود .

اکسترودر : این مورد از انواع لوازم استخر پرورش ماهی دستگاهی صنعتی است که در تولید محصولات غذایی برای پرورش ماهی ها مورد استفاده قرار می گیرد . مواد اولیه پس از اینکه در اکسترودر جاری شدند و آسیاب های اولیه و ثانویه انجام شد ، وارد آسیابی مخصوص به نام آسیاب پولورایزر می شوند . با استفاده از آسیاب پولورایزر مواد به صورت نانو ذرات خرد می شوند . اگر مواد اولیه ریزدانه باشند، میزان جذب آن ها بیشتر است .

تجهیزات و لوازم استخر پرورش ماهی

تجهیزات و لوازم استخر پرورش ماهی

سایبان استخر : یکی دیگر از تجهیزات استخر پرورش ماهی توری سایبان استخر ماهی است . استفاده از توری سایبان استخر ماهی از تشکیل جلبک و خزه روی سطوح مختلف استخر پرورش ماهی جلوگیری می کند و میزان تبخیر سطح آب استخر را در اثر تابش مستقیم نور خورشید تا حد قابل توجهی کاهش می دهد .

پمپ تصفیه استخر : پمپ های تصفیه آب استخر ها یکی از مهم ترین تجهیزات و لوازم استخر پرورش ماهی می باشند که حضور آن ها در هر استخر پرورش ماهی از اهمیت بالایی برخوردار است . پمپ تصفیه استخر در سیستم تصفیه آب استخر ها نقش پمپاژ آب را بر عهده دارند . به تعریف دیگر ، در استخر ها ، این پمپ آب استخر است که آب را از ورودی گرفته و در قسمتهای مختلف استخر پخش میکند ، این پمپ است که آب های آلوده را به سمت دستگاه تصفیه آب روانه و آن را پس از پمپاژ ، ‌دوباره به استخر می فرستد . پمپ تصفیه استخر در برندهای مختلفی عرضه می شود که می توانید آن ها را با پرداخت قیمت لوازم استخر پرورش ماهی از یک مرکز خرید تجهیزات استخرحرفه ای مثل مجموعه گوم لوکس با مناسب ترین قیمت تهیه کنید .

کسب اطلاعات بیشتر: لیست لوازم استخر باغ

قیمت لوازم استخر پرورش ماهی

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله لوازم استخر پرورش ماهی مثل تجهیزات استخر پرورش ماهی ، قیمت لوازم استخر پرورش ماهی و… به اندازه کافی به شما عزیزان کمک کرده باشد . متاسفانه در مورد قیمت لوازم استخر پرورش مقدار دقیقی مشخص نمود چرا که میزان قیمت این تجهیزات بستگی به عوامل مختلفی دارند . اما اگر می خواهید که بیشتر در مورد قیمت لوازم استخر پرورش ماهی بدانید و در کل اطلاعات بیشتری در مورد تجهیزاتی مثل تجهیزات استخر های مختلف مثل استخر پرورش ماهی ، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و… داشته باشید به شما توصیه می شود که به سایت گرم لوکس که یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز فروش تجهیزات استخر پرورش ماهی می باشد سری بزنید و از خدمات مشاوران این مجموعه استفاده کنید تا با آگاهی بیشتری برای خرید تجهیزات مورد نیاز استخر های مختلف اقدام نمایید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *