مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

روش های نگهداری از فیلترهای شنی

لوازم راه اندازی استخر

یکی از مهم ترین مسائلی که در صورتی که صاحب استخر های خانگی یا تجاری هستید، باید از آن مطلع باشید روش های نگهداری از فیلترهای شنی است. آب استخر ها بعد از گذشت مدتی استفاده یا حتی بدون استفاده کردن دچار آلودگی ها و کثیفی های بی شماری می شود که امکان شنا کردن را غیر ممکن می سازد. به همین دلیل در استخر های خانگی یا تجاری از لوازم و وسایلی تحت عنوان تجهیزات سیستم تصفیه آب استفاده می شود که وظیفه آن ها تصفیه کردن و قابل استفاده کردن این آب آلوده می باشد. یکی از تجهیزات بسیار مهم سیستم های تصفیه آب استخر ها هم فیلتر های شنی هستند. برای این که بیشتر در مورد فیلتر های شنی و روش های نگهداری از آن ها مثل فیلتر شنی چیست، خرید فیلتر شنی استخری، روش های نگهداری از فیلترهای شنی و… بدانید، در ادامه بحث روش های نگهداری از فیلترهای شنی هم همراه نمایندگی فیلتر شنی استخر در تهران گرم لوکس بمانید.

فیلتر شنی استخر چیست

قبل از این که صحبت درباره روش های نگهداری از فیلترهای شنی شروع شود، بد نیست که کمی چیستی فیلتر های شنی را مرور کنیم. در پاسخ به این که فیلتر شنی استخر چیست باید گفت که یکی از انواع فیلتر های آب استخر که کاربرد های فراوانی هم دارد، فیلتر تصفیه شنی استخر می باشد. دستگاه فیلر شنی که می توانید آن را از فروشگاه گرم لوکس تهیه نمایید، یک دستگاه استوانه ای شکل است که از قسمت های مختلفی مثل لوله های نازل رفت و برگشت، شیر ماژولار، دریچه های ورودی و خروجی آب و… تشکیل شده است. فیلتر شنی که وظیفه سیرکولاسیون و تصفیه آب استخر را بر عهده دارد، و علاوه بر این که املاح درشتی مثل سنگ ریزه ها، جلبک ها و… را از آب جدا می کند، قادر است آلاینده های ریز و میکروسکوپی مثل چربی بدن انسان و باکتری ها را هم تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه کار با شیر 6 حالته فیلتر شنی

روش های نگهداری از فیلترهای شنی

روش های نگهداری از فیلترهای شنی

روش های نگهداری از فیلترهای شنی

اما پس از این که با این موضوع که فیلتر شنی استخر چیست آشنا شدیم، پیش از صحبت درباره خرید فیلتر شنی استخری،‌نوبت به آن می رسد که به سراغ روش های نگهداری از فیلترهای شنی استخر برویم. فیلتر شنی یکی از تجهیزات مهم در تصفیه آب می باشد که وظیفه اصلی آن حذف مواد معلق و ذائد بزرگتر از 100 میکرون است. استفاده مکرر از آن بدون توجه به حفظ درستی و سلامتی تجهیزات فلتر، به مرور منجر به کاهش عملکرد دستگاه شده و فرآیند تصفیه به درستی صورت نمی گیرد. به همین خاطر لازم است اصول نگهداری از فیلتر شنی را به کار برده و در افزایش طول عمر و عملکرد صحیح آن تاثیر مثبت ایجاد نمود. به دلیل اهمیت بالای شکل نگهداری از فیلتر شنی، یکسری از روش های نگهداری از فیلترهای شنی را در زیر با هم می بینیم.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی انواع فیلتر شنی استخر

تمیز کردن سطح خارجی فیلتر شنی: یکی از روش های نگهداری از فیلترهای شنی استخر این است که به منظور نگهداری فیلتر شنی، علاوه بر قسمت های داخلی بهتر است که سطوح خارجی آن را نیز از آلودگی و گرد و خاکی که بر اثر مرور زمان بر روی آن نشسته ، پاک نمایید. توجه کنید که لازم نیست از شوینده های قوی همچون وایتکس استفاده کنید ، بلکه با یک شوینده ملایم هم عمل پاکسازی به خوبی صورت می گیرد.

جلوگیری از یخ زدگی فیلتر شنی: از دیگر روش های نگهداری از فیلترهای شنی، جلوگیری از یخ زدگی آن در آب استخرهای روباز می باشد. از مهم ترین گام ها برای جلوگیری از یخ زدگی فیلتر شنی می توان به موارد زیر اشاره نمود: پس از شستشوی معکوس دستگاه را خاموش نموده و آن را در حالت Winterizing یا جلوگیری از یخ زدگی قرار دهید. درپوش شیر تخلیه را برداشته و لوله کشی های مدار تصفیه را تخلیه کنید، و در نهایت روی فیلتر (بدون الکتروموتور) را با پلاستیک بپوشانید.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه هواگیری فیلتر شنی استخر

بک واش: در فرآیند بک واش که یکی از روش های نگهداری از فیلترهای شنی می باشد، جهت جریان آب معکوس می شود. آب از پایین مخزن وارد شده و با منبسط شدن مواد فیلتراسیون، ذرات معلقی که در داخل بستر فیلتر گیر کرده بودند، آزاد شده و پس از خروج از فیلتر وارد فاضلاب می شوند. بدین ترتیب، مواد فیلتراسیون کاملاً تمیز شده و آماده قرارگیری مجدد در سرویس تصفیه آب خواهد شد. فیلتر شنی که برای یک استخر تازه ساز استفاده می شود را بهتر است دو روز بعد از استفاده بک واش و تمیز کنید. این کار باعث از بین رفتن موادی می شود که توسط فیلتر جذب شده خارج شوند و از خرابی فیلتر جلوگیری کنیم. بک واش را نباید در روز های دقیق و معین و به صورت روتین انجام داد. از آن جایی که بک واش یکی از مهم ترین روش های نگهداری از فیلترهای شنی است، برای بک واش های درست بهتر است شرایط جوی، میزان بارش، آلودگی و دمای آب دقت شود. با توجه به این شرایط تعداد بک واش را انجام داد. بکش واش بیش از حد عمر دستگاه را کاهش می دهد و باعث می شود کارایی دستگاه بسیار کم شود.

روش های نگهداری از فیلترهای شنی

روش های نگهداری از فیلترهای شنی

تمیز کردن سیلیس فیلتر شنی: برای تمیز کردن سیلیس به کار برده شده در داخل فیلتر شنی که یکی از روش های نگهداری از فیلترهای شنی می باشد، توصیه می گردد که از مواد شیمیایی مخصوصی که برای انجام این کار در بازار وجود دارد ، استفاده نمایید. اگر بخواهید از هر نوع ماده شیمیایی تمیز کننده ای استفاده کنید، بدون اینکه عملکرد آن را بر روی سیلیس بدانید قطعا موجب آسیب رساندن به دستگاه شده اید، بنابراین حتما از یک فرد مطلع مثل متخصصین و مشاورین مجموعه گرم لوکس مشورت بگیرید تا بهترین نوع ماده پاک کننده شیمیایی را که باعث از بین بردن چربی ها و ذرات آلوده کننده از روی سیلیس می شود، معرفی نماید.

تمیز کردن صافی داخل پمپ: آخرین مورد از روش های نگهداری از فیلترهای شنی استخر هم این است کهصافی داخل پمپ باید به صورت دوره ای و تقریبا هر دو هفته یک بار تمیز گردد. برای انجام این کار باید سرپوش شفاف پمپ را بردارید، صافی را از داخل آن بیرون آورید و پس از شستشوی این قطعه ، مجددا به سرجایش برگردانید.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه نصب فیلتر شنی

خرید فیلتر شنی استخری

امید است مطالب بیان شده در طی بحث روش های نگهداری از فیلتر های شنی استخر مثل فیلتر شنی استخر چیست، خرید فیلتر شنی استخر، روش های نگهداری از فیلترهای شنی و… برای شما مفید واقع شده باشند. یکی از مهم ترین فاکتور ها در زمان خرید هر وسیله ای و همین فیلتر شنی، قیمت آن وسیله می باشد. پس از انجام بررسی های لازم و تحقیقات راجع به هر دستگاهی مثل همین فیلتر شنی، قیمت آن است که مشخص می کند که آيا با توجه به بودجه ای که داریم قادر به خرید آن هستیم یا خیر. به همین منظور به شما عزیزان توصیه می شود که چه برای مطلع شدن از قیمت فیلتر های شنی و چه برای خرید فیلتر شنی استخری حتما به سایت گرم لوکس که یکی از مراکز پیشرو در فروش تجهیزات استخر ها و پمپ تصفیه استخر می باشد، سری بزنید، از متخصصین مجموعه گرم لوکس در مورد سوالات موجود در ذهن تان مثل همین روش های نگهداری از فیلتر های شنی مشاوره بگیرید و از میان فیلتر های تصفیه استخر، یکی را برای استخرتان خریداری نمایید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “روش های نگهداری از فیلترهای شنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *