مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

روش های تست نشتی استخر

روش های تست نشتی استخر

با توجه به محبوبیت بالای ورزش شنا، خیلی از افراد هستند که به دنبال راه اندازی و یا ترمیم استخر خود می باشند. روش های تست نشتی استخر نیز یکی از روش هایی است که به ترمیم استخر شما کمک می کند. امروزه شنا کردن یکی از تفریحاتی می باشد که علاوه بر این که محبوبیت بسیار بالایی دارد خاصیت های درمانی و ویژگی های فراوانی نیز در زمینه سلامت فردی دارد. به طور مثال می‌ توان به این نکته اشاره کرد که شنا کردن می تواند به درد زانو، کمر و برخی دیگر از مفاصل بدن کمک کند. این موضوع توسط دانشمندان در سراسر جهان تایید شده است و بسیاری از پزشکان نیز بر آن تاکید می کنند. اما لازمه همه این موارد شنا کردن در آب استخر تمیز و سالم می باشد. روش های تست نشتی استخر نیز به ما کمک می کند تا استخر خود را پاکیزه و سالم نگه داریم. برای این که با روش های تست نشتی استخر و مطالب دیگری از جمله نشتی آب استخر، ترمیم نشتی استخر، بهترین روش عایق بندی استخر و… بیشتر آشنا شوید در ادامه هم همراه با تجهیزات استخر و جکوزی گرم لوکس بمانید.

روش های پیدا کردن نشتی در استخر

پیش از آن که درباره روش های تست نشتی استخر یا بهترین روش عایق بندی استخر صحبت شود بهتر است بدانیم که نشتی آب استخر به چه دلیل اتفاق می افتد و راه های جلوگیری از آن چیست. عوامل و موارد مختلف و متعددی می تواند در نشتی آب استخر تاثیر مستقیم داشته باشند. به طور مثال می توان گفت که یکی از دلایل نشتی آب استخر لوله کشی مسیر تصفیه آب می باشد. نصب و راه اندازی صحیح و درست لوله کشی مسیر تصفیه آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که اگر این کار به درستی انجام نشود با جا به جایی این لوله ها ممکن است نشتی آب صورت بگیرد.

کسب اطلاعات بیشتر: چگونه آب استخر را شفاف کنیم

روش های تست نشتی استخر

روش های تست نشتی استخر

البته نشتی لوله کشی مسیر تصفیه آب می تواند به دلایل دیگری نیز اتفاق بیفتد که از جمله آن ها می توان به خوردگی لوله اشاره کرد. از دیگر دلایل نشتی آب استخر می توان به مشکلات پمپ تصفیه و موتور آب استخر اشاره کرد. خرابی پمپ تصفیه و یا موتور آب استخر یکی از روش های تست نشتی استخر است و می تواند نشتی آب استخر را با خود به همراه داشته باشد.

روش های تست نشتی استخر

با وجود تمام مواردی که گفته شد دانستن این که اولین نشانه های نشتی آب استخر چه نشانه هایی هستند و همچنین دانستن نکات مهم در شروع نشتی آب استخر و به طور کلی دانستن روش های تست نشتی استخر یا همان روش های ترمیم نشتی استخر می تواند به ما کمک کند تا این مشکل را شناسایی و پس از آن بهتر و راحت تر رفع کنیم. در ادامه برخی از اولین نشانه های نشتی آب استخر برای شما معرفی شده اند.

رشد جلبک ها در استخر: یکی از اولین نشانه های وجود نشتی در استخر، و از روش های تست نشتی استخر، رشد جلبک ها در آن می باشد. وجود آب تصفیه نشده در استخر می تواند باعث ایجاد نوسانات شیمیایی و در پی آن رشد جلبک ها بشود که این موضوع نشانه ای از وجود نشتی در استخر می باشد.

ایجاد ترک در دیواره استخر: نشتی آب استخر می تواند باعث ایجاد ترک در دیوار استخر و در پی آن شکستن کاشی های سرخ و یا افتادن آن ها بشود و شما مجبور کند برای ترمیم نشتی استخر اقدام نمایید.

تغییر سطح و مقدار آب استخر: تغییر سطح آب استخر می تواند یکی از روش های تست نشتی استخر باشد اما باید به این نکته نیز توجه شود که تغییر سطح آب استخر می ‌تواند به دلیل تبخیر آب نیز باشد. شما می توانید با توجه به دمای هوا و فشار باد و عوامل محیطی دیگر تشخیص دهید که تغییرات سطح آب به دلیل تبخیر شدن آن است و یا این که نشتی در استخر به وجود آمده است.

ایجاد لکه های مرطوب در اطراف استخر: مورد بعدی که می تواند یکی از روش های تست نشتی استخر باشد ایجاد لکه های مرطوب در اطراف استخر است. به طور مثال می ‌توان به رشد چمن در اطراف استخر اشاره کرد که در نتیجه نشتی لوله کشی مسیر تصفیه آب استخر به وجود می آید. لازم به ذکر است در صورت استفاده از تجهیزات استخری خوب و با کیفیت مثل تجهیزات استخر ارائه شده در فروشگاه اینترنتی گرم لوکس، و با استفاده از بهترین روش عایق بندی استخر، شما دچار این مشکلات و در کل نشتی استخر نخواهید شد.

روش های تست نشتی استخر

روش های تست نشتی استخر

ترمیم نشتی استخر

پس از این که با روش های تست نشتی استخر آشنا شدید نوبت به ترمیم نشتی استخر می رسد. روش های مختلفی برای ترمیم نشتی استخر وجود دارد که البته به نوع استخر نیز بستگی دارد. به طور مثال می ‌توان گفت که برای استخر های بتنی می توان از چسب بتن استفاده کرد. استفاده از چسب بتن در استخر های بتنی به همراه مقداری ملات و سیمان می تواند مشکلات نشتی استخر را رفع کند. ترکیب چسب بتن و سیمان و ملات می تواند باعث رسوخ ناپذیری دیواره و کف استخر های بتنی شود.

به جز روش های تست نشتی استخر یکی دیگر از راه های ترمیم نشتی استخر استفاده و یا افزودن روان کننده بتن می باشد که می تواند تاثیر زیادی در ترمیم شکاف های ایجاد شده در کف و یا دیواره استخر داشته باشد. همچنین بهتر است بدانید که استفاده از ایزوگام و یا قیرگونی برای ترمیم نشتی استخر منع شده است چرا که خطرات زیادی را در پی دارد که از جمله آن ها می توان به مشکلات سوختگی و غیره اشاره کرد.

بهترین روش عایق بندی استخر

امید است مطالب بیان شده در طی بحث روش های تست نشتی استخر و مطالب دیگری از جمله نشتی آب استخر، ترمیم نشتی استخر، بهترین روش عایق بندی استخر، روش های تست نشتی استخر و… به اندازه کافی برای شما مفید بوده و در بالا بردن سطح اطلاعات شما برای شناسایی و دانستن روش های تست نشتی استخر موثر بوده باشد. همان طور که اشاره شد روش های مختلف و متفاوتی برای عایق بندی استخر وجود دارد.

بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد هزینه های زیاد و هنگفت برای ترمیم استخر این است که در هنگام راه اندازی استخر از اصول مهندسی و درست، مثل بهترین روش عایق بندی استخر استفاده بشود تا دیگر نیازی به ترمیم استخر نباشد. برای اطلاع بیشتر در مورد روش های تست نشتی استخر، و بهترین روش های عایق بندی استخر و تجهیزات مورد نیاز انجام آن به شما توصیه می شود که به سایت گرم لوکس که یکی از بهترین مراکز در حوزه فروش تجهیزات استخر و ترمیم نشتی استخر می باشد، مراجعه بفرمایید و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *