مقالات

روش ساخت فیلتر شنی

روش ساخت فیلتر شنی

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما وجود داشته باشد، احتمالا این است که روش ساخت فیلتر شنی چگونه است. یکی از مهم ترین موضوعات در مورد هر گونه استفاده آب، یعنی چه استفاده از آب برای آشامیدن، چه استفاده از آب برای شنا کردن در استخر، چه استفاده از آب برای استحمام و تمیز شدن و…، بحث پاکیزگی و تمیزی آب می باشد. از همین رو بحثی وجود دارد تحت عنوان تصفیه آب، که به معنای زدودن آلودگی ها از آب و قابل استفاده کردن آن است. یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین دستگاه هایی هم که برای فیلتر و تصفیه آب به کار گرفته می شود، فیلتر شنی است. فیلتر شنی با این که دستگاهی است که ساختاری پیچیده دارد، اما در زمان هایی که نیاز به تصفیه آۤب وجود دارد و در شرایط اضطراری، به کمک یکسری تجهیزات می توان یک نمونه ساده و کار راه انداز از آن را ساخت. برای این که بیشتر در مورد مسائلی مثل روش ساخت فیلتر شنی، طریقه ساخت فیلتر شنی استخر، نحوه ساخت فیلتر شنی استخر و… بدانید، در ادامه بحث روش ساخت فیلتر شنی هم همراه گرم لوکس بمانید.

طریقه ساخت فیلتر شنی

در قدم اول و پیش از این که در مورد طریقه ساخت فیلتر شنی یا همان روش ساخت فیلتر شنی صحبت کنیم،‌ بهتر است که ببینیم فیلتر شنی اصلا چیست؟. قبل از آشنایی با روش ساخت فیلتر شنی استخر این را باید بدانید که در مخزن فیلتر شنی از شن و ماسه به عنوان محیط تصفیه استفاده می شود. این ذرات بسیار ریز شن و ماسه حتی ریزترین آوارها را می گیرد و به دام می اندازد. یک فیلتر شنی از یک مخزن استوانه ای تشکیل شده است که تا دو سوم آن از دانه های شن و ماسه مناسب برای تولید فیلتراسیون خوب تشکیل شده است.

اندازه ذراتی که فیلتر می تواند آنها را از آب جدا کند، به اندازه دانه مواد فیلتر و همچنین سرعت عبور آب از آن بستگی دارد. با وجود نام عمومی “فیلتر شنی” ​​، این دستگاه ها همچنین می توانند حاوی دانه های زئولیت یا شیشه به عنوان مواد فیلتر اضافی باشند. برای تمیز کردن این نوع فیلترها، باید از شست وشوی بکواش استفاده کرد. همچنین مطمئن شوید آبی که برای شستن آنها استفاده کرده اید مستقیماً به فاضلاب می رود. همچنین شما برای تهیه و خرید فیلتر تصفیه استخر می توانید به فروشگاه اینترنتی معتبر گرم لوکس مراجعه نمایید.

کسب اطلاعات بیشتر: روش های نگهداری از فیلتر شنی

روش ساخت فیلتر شنی

روش ساخت فیلتر شنی

روش ساخت فیلتر شنی

بئون فوت وقت و حاشیه روفتن، به سراغ روش ساخت فیلتر شنی یا همان طریقه ساخت فیلتر شنی استخر می رویم. در شرایط بحرانی که غالباً ناشی از رویدادی مانند (زمین لرزه ، جنگ ، سیل و غیره) است، یکی از نگرانی های اصلی تأمین آب است. از آنجا که نمی توان از همه مسیرها و امکانات استفاده کرد، بنابراین باید بتوانید آب را در محل تصفیه و استریل کنید. تلاش های امدادی ممکن است روزها، حتی یک هفته یا بیشتر طول بکشد. شما می توانید روزهای بدون غذا را تحمل کنید، اما بدون آب، بدن ما ممکن است در طول 24 ساعت تمام انرژی خود را از دست بدهد. بنابراین در اولین قدم بدنبال آب هستید. از آنجا که نمی توانید از هر کجا آب بگیرید، باید مراحل تصفیه را در همان مکان انجام دهید. این کار موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. به همین دلیل بهتر است که برای چنین روزی آماده باشد و آماده شدن را با خواندن روش ساخت فیلتر شنی و یادگیری مراحل نحوه ساخت فیلتر شنی استخر که در پایین آمده اند، شروع نمایید.

1- از یک استوانه پلاستیکی (50 گالن بیشتر یا کمتر) استفاده کنید.

2- آن را پر از شن، ذغال سنگ (یا کربن فعال)، سیلیس و ماسه کنید.

3- آب را بر روی آن بریزید.

4- از طرف دیگر آب تصفیه شده را تحویل بگیرید.

در نهایت اما باید گفت که استفاده از روش ساخت فیلتر شنی با این اندازه و به این شکل صرفا به درد شرایط بحرانی می خورد و برای انجام کارهایی مثل تصفیه آب استخر یا تصفیه آب خانه، باید از فیلتر های شنی و فیلتر های تصفیه آب استاندارد و حرفه ای که می توانید از سایت های معتبری مثل گرم لوکس آن ها را تهیه نمایید استفاده کرد. اما در مجموع استفاده از روش ساخت فیلتر شنی یا همان نحوه ساخت فیلتر شنی، و در کل استفاده از فیلتر های شنی دست ساز یکسری مزایا و معایبی دارد که آن ها را در زیر مشاهده می کنیم.

مزایای استفاده از روش ساخت فیلتر شنی یا همان طریقه ساخت فیلتر شنی استخر (استفاده از فیلترشنی دست ساز):

از مزایای این فیلتر این است که می توانید آن را با مواد ارزان و در دسترس تهیه کنید.

فایده اصلی ساخت مخزن فیلتر شنی سیستم ساده ای است که در بسیاری موارد می توان برای به دست آوردن بازده قابل توجهی استفاده کرد.

یک فیلتر شنی (حرفه ای و نه دست ساز) می تواند در مراحل مختلف مدیریت آب قرار گیرد به عنوان یک پیش تصفیه، به عنوان فیلتراسیون جریان جانبی و به عنوان یک فیلتر پولیش.

کسب اطلاعات بیشتر: خرید فیلتر شنی گالوانیزه

روش ساخت فیلتر شنی

روش ساخت فیلتر شنی

مخزن فیلتر شنی عمودی ماسه ای غالباً دارای پساب با پتانسیل استفاده مجدد است.

معایب استفاده از روش ساخت فیلتر شنی یا همان استفاده از فیلتر شنی دست ساز:

با این حال ، برای بهبود عملکرد فیلتر ماسه ای، گاهی اوقات مواد شیمیایی لازم است.

 یکی مضرات تصفیه ماسه، آب شستشو است که هنگام تمیز کردن فیلتر ماسه ایجاد می شود. این آب به شدت آلوده باید تصفیه و دفع شود.

نحوه ساخت فیلتر شنی     

در طول مطلب روش ساخت فیلتر شنی مباحثی مثل نحوه ساخت فیلتر شنی، طریقه ساخت فیلتر شنی، روش ساخت فیلتر شنی و… بیان شدند که امید است برای شما کاربردی بوده باشند. فیلتر شنی از مرسوم ترین روش های حذف مواد زائد موجود در آب است که میتواند حجم زیادی آب  را آن هم در مدت زمان کوتاهی پالایش و رسوب زدایی کند. در نهایت اما این را باید بدانید که کلیه مراحل طراحی و ساخت انواع فیلتر شنی در محیط کارگاه و با توجه به نوع سیستم توسط قطعات خاصی انجام میشود. تنها مونتاژ کردن فیلتر شنی است که در محل نصب انجام میشود و سایر امور و ساخت بدنه اصلی در محیط کارگاه انجام میشود.

کسب اطلاعات بیشتر: فیلتر شنی خانگی

کلیه مراحل طراحی و ساخت انواع فیلتر شنی پیچیدگی های خاص خود را دارند و به همین دلیل از مهندسان و همچنین افرادی برای ساخت این تجهیزات کمک گرفته میشود که از سالها تجربه در این زمینه برخوردار باشند تا اشتباه و خطا در هنگام طراحی و سپس ساخت رخ ندهد. از همین رو به طور کلی استفاده از روش ساخت فیلتر شنی یا همان نحوه ساخت فیلتر شنی توصیه نمی شود، و پیشنهاد می شود که به جای ساختن یک فیلتر شنی با استفاده از روش ساخت فیلتر شنی یک فیلتر شنی حرفه ای، مطمئن و قدرتمند مثل فیلتر های شنی ارائه شده در سایت مجموعه گرم لوکس را خریداری نمایید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “روش ساخت فیلتر شنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *