مقالات, مقالات مربوط به استخر و جکوزی

تجهیزات استخر بتنی

تجهیزات استخر بتنی

اگر که شما هم دارای استخر بتنی در خانه یا مجموعه خود هستید، حتما باید به فکر خرید تجهیزات استخر بتنی هم باشید. شیوه ساخت استخر یکی از موضوعات مهم در بحث ساخت استخر و نگهداری از آن است. در ایران و جهان، از شیوه های مختلفی برای ساخت استخر استفاده می شود که یکی از این ها استخر بتنی است.  اما موضوعی که از بحث شیوه ساخت استخر مهم تر و با اهمیت تر است، بحث نگهداری از استخر است. زیرا ساخت استخر بالاخره به اتمام می رسد و پس از ساخته شدن دیگر نیاز به انجام کاری ندارد. اما در مورد بحث نگهداری از استخر و آب آن باید یکسری اقدامات یکباره و یکسری اقدامات در دوره ها زمانی مختلف انجام داد. یکی از این اقدامات مهم هم خرید تجهیزات استخر و جکوزی از مرکز خرید تجهیزات استخر بتنی است. در ادامه مطلب تجهیزات استخر بتنی هم همراه گرم لوکس باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد نگهداری از استخر و به خصوص تجهیزات مورد نیاز استخر ها کسب نمایید.

استخر بتنی چیست؟

قبل از این که شروع به صحبت درباره تجهیزات استخر بتنی کنیم، بیاید تا کمی درباره خود استخر بتنی صحبت کنیم. استخرهای بتنی یا سیمانی، در دسته استخرهای درون زمینی طبقه بندی می شوند. مقاومت و دوام بسیار بالا، دوام مطلوب در مقابل فشار آب و استحکام بهینه در برابر عوامل محیطی و فرآیندهای شیمیایی، از مزایای برجسته استخرهای بتنی به حساب می آید. علاوه بر این، این مدل از استخرها در ردیف محکم ‌ترین و مقاوم ترین استخرها نیز قرار می گیرند. اندازه و شکل آن در طراحی ها و اجرا قابل تنظیم است استخرهای بتنی این امکان را به شما می دهند تا شکل استخر را به صورت دلخواه دربیاورید.

اما فارق از این موضوع در مورد تجهیزات استخر بتنی و نگهداری از آنها باید گفت که آب استخر ها پس از گذشت مدت زمانی، دچار کثیفی ها و آلودگی می شوند. به طور مثال در صورتی که استخر شما روباز باشد، عوامل مختلفی مثل ریختن برگ درختان و گیاهان، شنا کردن افراد مختلف و آلودگی ها و چربی بدن آن ها، موجودات مختلف و… باعث می شوند که آب استخر کثیف شود و قابل شنا کردن نباشد، در صورتی هم که استخر شما روباز نباشد، علاوه بر چربی و کثیفی های بدن شناگران، ممکن است با یکجا ماندن آب، قارچ ها و جلبک ها شروع به رشد در آن کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: لوازم مورد نیاز برای استخر زمستانی چیست؟

تجهیزات استخر بتنی

تجهیزات استخر بتنی

به همین جهت چه برای استخر های روباز با استفاده خانگی یا تجاری و چه برای استخر های روبسته با استفاده خانگی یا تجاری، ‌تجهیزات استخر بتنی و سیستمی لازم است که هر روز این آبی که با آلودگی های ذکر شده کثیف و آلوده می شود را تصفیه نموده و قابل استفاده و شنا کردن مجدد کند تا هم در صورتی که استخر خانگی دارید، استخر ظاهر خوب و تمیزی پیدا کند و قابل شنا باشد، و هم در صورتی که استخر تجاری دارید، افراد و مشتریان مجددا به استخر شما مراجعه کنند و قادر باشند که در آن شنا و آب تنی کنند.

تجهیزات استخر بتنی چیست؟

همان طور که گفته شد بحث نگهداری از استخر و تهیه تجهیزات استخر از مرکز خرید تجهیزات استخر بتنی ای مثل گرم لوکس،  یک موضوع مهم و بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا طبق گفته ها با توجه به اینکه ساخت استخر چه به صورت عمومی و چه به صورت خصوصی و فردی در منازل یا باغ ها  نیاز به تجهیزات خاصی دارند ، لازم است این تجهیزات را شناخته و برای استفاده از استخر آنها را خریداری کنید. در دید کلی تجهیزات استخر باعث بهبود شرایط و امکانات برای شناگران می ‌شوند. در این بخش قرار است کمی در مورد تجهیزات مختلف استخر ها با هم صحبت کنیم .

تجهیزات ضد عفونی استخر

یکی از مهم ترین مسائلی که استخرهای خانگی و عمومی با آن مواجه هستند، بحث حفظ بهداشت آب از طریق تجهیزات ضدعفونی استخر است . سلامت آب از آن جایی اهمیت دارد که تمامی شناگران مستقیما با آن در تماس پوستی هستند و در هنگام شنا ممکن است مقداری آب از طریق دهان و بینی وارد بدن شود . خب حال در نظر داشته باشید در صورتی که آب حامل باکتری ، ویروس و قارچ باشد ، بیماری ها و مشکلات مختلفی را برای شناگران به وجود می آورد . به همین دلیل ضدعفونی آب استخر و جکوزی از اصلی ترین مسائل نگه داری از استخر و جکوزی محسوب می شود. یکسری از تجهیزات استخر بتنی که در شاخه تجهیزات ضد عفونی قرار دارند را با هم می بینیم.

  • دستگاه کلر زن.
  • شناور قرص کلر.
  • دستگاه کلر زن نمکی.

فیلتر تصفیه استخر

به دلیل اهمیت تمیز بودن و تصفیه آب استخر ها دستگاه هایی ساخته شده اند که به کمک آن ها می شود آب داخل استخر را تصفیه کرد و به مانند روز اولش پاک و تمیز کرد. به این دستگاه های تصفیه کننده آب استخر، که حتما باید برای خرید آن ها از مرکز خرید تجهیزات استخر بتنی های معتبر مثل گرم لوکس اقدام نمایید، دستگاه تصفیه آب استخر می گویند. فیلتر تصفیه استخر، آب ورودی به استخر و آب داخل استخر را به کمک فیلتر های فیزیکی، شیمیایی و… تصفیه می کند تا آب مجددا قابل استفاده برای شنا کردن افراد مختلف باشد و هیچ گونه جانور، بیماری، قارچ و جلبک و کثیفی هایی از این قبیل در آن نباشد. در قسمت پایینی این پاراگراف یکسری از انواع فیلتر های تصفیه آب استخر را با هم مشاهده می کنیم.

فیلتر شنی

از متدوال ترین و مهم ترین وسایل و تجهیزات استخر بتنی که برای تصفیه آب هر نوع استخر، با هر اندازه ای به کار میروند، فیلتر های شنی استخر می باشند. این دسته از تجهیزات استخر بتنی یعنی انواع فیلتر های شنی که برای تصفیه، پاک و زلال سازی آب استخر ها مورد استفاده قرار می گیرند، با کمک فیلتر هایی که دارند، شن و ماسه، و آلودگی های فیزیکی را از سطح آب جدا کرده و آب را تصفیه و پاک می کنند. فیلتر شنی استخر، علاوه بر این که قادر است آلودگی و کثیفی های فیزیکی را از سطح آب جدا کند، قادر است ذرات بسیار ریز تر مثل رسوبات، هیدروکربن ها، چربی بدن انسان، گرد و خاک، فلزات، هیدروکربن ها و… را هم از آب جدا کند. مواد فیلتراسیون انواع فیلتر شنی که در بحث تفاوت فیلتر شنی فایبرگلاس و فیلتر شنی فلزی هم یکی هستند، معمولا به صورت لایه بندی و از جنس سلیس دانه بندی شده با درجه ی خلوص نود و هشت درصد می باشند.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی فیلترهای شنی ایمکس

تجهیزات استخر بتنی

تجهیزات استخر بتنی

فیلتر کارتریجی

این نوع از انواع فیلتر استخر که شما می توانید آن ها را از گرم لوکس با مناسب ترین قیمت تهیه نمایید، بیشتر از تجهیزات استخر بتنی های  خانگی و یا استخرهای تجاری کوچک و خیلی کوچک هستند. فیلتر تصفیه استخر کارتریجی فیلتر هایی دارد که قادر هستند ذراتی در اندازه های ده تا بیست و پنج میکرون را فیلتر و از آب استخر جدا کنند. دستگاه های تصفیه آب کارتریجی نسبت به دستگاه های تصفیه آب استخر دیگر از سایز و اندازه کوچک تری برخوردار هستند. از دیگر ویژگی های این دستگاه هم که ویژگی بسیار مثبتی است، دیر به دیر خراب شدن آن و نیازمند نبودن به تعمیرات در باز های زمانی مختلف است.

پمپ تصفیه استخر

یکی از این تجهیزات استخر بتنی و لوازمی که حضور آن در هر استخری و دستگاه تصفیه آب لازم و ضروری است، و نقش مهمی را هم بر عهده دارد، پمپ تصفیه استخر است. پمپ های آب استخر در سیستم تصفیه آب استخر ها نقش پمپاژ آب را بر عهده دارند. به تعریف دیگر، در استخرها، این پمپ آب استخر است که آب را از ورودی گرفته و در قسمتهای مختلف استخر پخش میکند، این پمپ است که آب های آلوده را به سمت دستگاه تصفیه آب روانه و آن را پس از پمپاژ، ‌دوباره به استخر می فرستد.. پمپ تصفیه استخر در برندهای مختلفی عرضه می شود که می توانید آن ها را از یک مرکز خرید تجهیزات استخر بتنی حرفه ای مثل مجموعه گوم لوکس با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

تجهیزات جانبی استخر

یکی دیگر از دسته های تجهیزات استخر بتنی هم، تجهیزات جانبی استخر هستند که به عنوان مکمل مدار گرمایش و تصفیه آب استخر عمل می کنند و به نوعی فرآیند آن ها را تکمیل می کنند . لوازم جانبی استخر و طیف بسیار زیادی از اقلام را پوشش می دهند که بعضی از آن ها جنبه زیبایی و بعضی از آن ها مستقیما در روند تصفیه آب استخر و جکوزی تاثیر گذار هستند. از تجهیزات جانبی استخر ها می توان به مواردی مثل موارد زیر اشاره کرد.

  • رطوبت گیر.
  • اسکیمر.
  • ربات هوشمند شست و شوی استخر.
  • نازل آبشاری استخر.

مرکز خرید تجهیزات استخر بتنی

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله تجهیزات استخر بتنی مثل مرکز خرید تجهیزات استخر بتنی و… برای شما مفید واقع شده باشند. در صورتی که استخری دارید، چه تجاری و چه خانگی، و از آن استفاده می کنید، حتما به تجهیزات استخر و به خصوص دستگاه فلیتر تصفیه استخر و پمپ تصفیه استخر نیاز دارید، از همین رو در صورتی که تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دادید و تصمیم به خرید تجهیزات استخر بتنی مثل پمپ تصفیه استخر و فیلتر تصفیه استخر گرفتید، به شما توصیه می شود که حتما سری به سایت گرم لوکس بزنید. گروه گرم لوکس یکی از معتبرترین و بهترین گروه های ارائه دهنده انواع محصولات و تجهیزات استخر ها هستند، و این آمادگی را دارند که با ارائه مشاوره تخصصی و رایگان، محصولات و تجهیزات استخر، و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مد نظر شما را با بالاترین کیفیت ممکن برایتان فراهم نمایند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *