مقالات

انواع فیلتر استخر

انواع فیلتر استخر

آشنایی با انواع فیلتر استخر از آنجایی اهمیت دارد که حضور آن ها در هر استخری لازم می باشد. به طور کلی استخر ها به دو دسته خانگی و تجاری تقسیم می شوند که دسته اول یا خانگی استخر هایی هستند که در ویلا یا خانه افراد قرار گرفته اند و استفاده شخصی دارند، اما استخر های تجاری استخر هایی هستند که استفاده تجاری داشته و روزانه تعداد زیادی از افراد در آن ها شنا می کنند. یکی مسائلی که در نگهداری استخر، چه تجاری و چه خانگی وجود دارد، این است که پس از گذشت مدت کوتاهی آب به شدت آلوده می شود و باید حتما تصفیه گردد. به همین خاطر در صورتی که صاحب استخر تجاری یا خانگی ای هستید یا اگر که به نگهداری استخر ها علاقمندید، ادامه بحث انواع فیلتر استخر و معرفی بهترین فیلتر تصفیه استخر را از دست ندهید.

انواع فیلتر تصفیه آب استخر

انواع فیلتر استخر

انواع فیلتر استخر

به این جهت که انواع فیلتر استخر، وسیل و دستگاه هایی هستند که حضور آن ها در هر استخری لازم و ضروری است، و به این جهت که استخر ها هم خودشان در انواع مختلفی و در سایز ها، حجم آب و… متفاوتی وجود دارند، سازندگان فیلتر های تصفیه و انواع برند های فیلتر تصفیه استخر آمدند و انواع فیلتر استخر را در انواع گوناگونی ساختند تا هم برای هر استخری فارغ از حجم آب و اندازه اش فیلتر تصفیه مناسبی وجود داشته باشد و هم صاحبین استخر ها گزینه های مختلفی را برای پاکسازی آب استخرشان روی میز داشته باشند وتنها مجبور به استفاده از یک نوع دستگاه نباشند. یکسری از انواع فیلتر استخر را که در ادامه به مقایسه آن ها با هم یعنی مقایسه انواع فیلتر های تصفیه استخر، خواهیم پرداخت را در قسمت پایینی مشاهده میکنیم.

فیلتر شنی

یکی از فیلتر هایی که با پرداخت قیمت دستگاه تصفیه آب استخر قادر خواهید بود آن را تهیه کنید، فیلتر شنی میباشد. فیلتر شنی همانگونه که از نامش هم پیداست، کار تصفیه آب استخر ها را به کمک شن و ماسه و سیلیس هایی که درون مخزنش قرار گرفته اند انجام میدهد. فیلتر های تصفیه شنی از پر استفاده ترین و پر طرفدارترین انواع فیلتر استخر می باشند. جهت خرید فیلتر شنی می توانید به گرملوکس مراجعه کنید.

فیلتر دیاموته

فیلتر تصفیه آب استخر دیاموته در بحث مقایسه انواع فیلتر های تصفیه استخر، از لحاظ کارکرد شباهت بسیار زیادی به فیلتر های شنی دارد اما بحثی که آن ها را باهم متفاوت میکند این است که قدرت فیلتراسیون فیلترهای دیاموته از فیلتر های شنی بیشتر میباشد،‌ آنها قادر هستند ذرات بسیار ریز تری را از آب جدا کنند. همچنین فیلتر دیاموته به جای شن از ماده دیگری به اسم D.E. پر شده است.

فیلتر کارتریجی

انواع فیلتر استخر

انواع فیلتر استخر

فیلترهای کارتریجی از دیگر انواع فیلتر استخر ها هستند که توسط انواع برند های فیلتر تصفیه استخر تولید و به بازار عرضه میشوند و شما با پرداخت قیمت دستگاه تصفیه آب استخر میتوانید آنها را تهیه نمایید. در بحث مقایسه انواع فیلتر های تصفیه استخر باید گفت که این فیلترها از سایز و اندازه کوچک تری نسبت به سایر فیلتر ها بهره مند هستند و برای استخرهای خانگی و تجاری کوچک مناسب تر اند.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی بهترین فیلتر تصفیه استخر

بهترین فیلتر تصفیه استخر

همان گونه که پیس تر هم مشاهده کردید، انواع تصفیه استخر همگی یکسان نیستند و هر کدام از لحاظ های مختلفی با هم تفاوت دارند. از همین رو برای مقایسه انواع فیلتر های تصفیه استخر باید بگوییم که این فیلتر ها در جنبه های مختلفی با هم فرق می کنند و تنها در یک یا دو زمینه، با هم تفاوت ندارند. برای آشنایی بهتر و بیشتر شما با این تفاوت ها و بهتر انجام شدن مقایسه انواع فیلتر های تصفیه استخر، در زیر این قسمت هر کدام از آن ها از لحاظ برخی فاکتورها بررسی شده اند.

نوع فیلتراسیون: فیلتر شنی از شن و سیلیس، فیلتر دیاموته از پودر D.E.، فیلتر کارتریجی از لایه های تا خورده پلی استر بهره برده است.

تاثیر گذاری: فیلتر شنی حذف مواد تا 20 الی 40 میکرون، فیلتر دیماموته 5 الی 3 میکرون و فیلتر کارتریجی 10 الی 15 میکرون.

هزینه خرید: به ترتیب از ارزان تا گران، یک فیلتر شنی، دو فیلتر کارتریجی و سه فیلتر دیاموته.

عمر مفید: فیلتر شنی حداکثر 7 سال، فیلتر دیاموته حداکثر 10 سال و فیلتر کارتریجی حداکثر 5 سال.

هزینه تعویض مواد فیلتر کننده داخل: به ترتیب از ارزان به گران، فیلتر شنی، فیلتر دیاموته و فیلتر کارتریجی.

کسب اطلاعات بیشتر: مقایسه فیلتر شنی و فیلتر کارتریجی

انواع برند های فیلتر تصفیه استخر

انواع فیلتر استخر

انواع فیلتر استخر

شرکت ایمکس: یک شرکت چینی است و از سال 1980 تاکنون اقدام به ساخت انواع فیلتر تصفیه استخر کرده است. برای خرید فیلتر تصفیه استخر ایمکس به گرملوکس مراجعه کنید.

اطلس پول: از انواع برند های فیلتر تصفیه استخر، اطلس پول است که یک شرکت ترکیه ای می باشد، در شهر استانبول واقع شده و انواع فیلتر استخر را به بیش از 30 کشور جهان صادر می کند.

هایوارد: شاید بشود گفت قدیمی ترین از میان انواع برند های فیلتر تصفیه استخر این برند می باشد که 80 سال سابقه در ساخت انواع فیلتر استخر دارد. در زمان پرداخت قیمت دستگاه تصفیه آب استخر، خرید فیلترهای هایوارد یک انتخاب بسیار مناسب است.

آکواژن: یک برند چینی دیگر، که انوع فیلتر تصفیه استخر ساخت او از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

هایواتر: هایواتر هم یک برند چینی است و حضور پررنگی در بازار ایران دارد، و در کنار فیلتر های تصفیه استخر،‌ انواع دستگاه های گرمایشی و سرمایشی را هم تولید و عرضه می کند.

لاسوئیم: از برند های با سابقه چینی که بیش از 33 سال سابقه در زمینه ساخت لوازم و تجهیزات استخر مثل انوع فیلتر استخر را دارد و محصولاتش را به کشورهای زیادی صادر می کد.

قیمت دستگاه تصفیه آب استخر

در صورتی که به دنبال خرید یکی از انواع فیلتر استخر هستید. و به دنبال این هستید که قیمت دستگاه تصفیه آب استخر ها را بدست بیاورید، به شما پیشنهاد می گردد که سری به سایت گرم لوکس بزنید. گرم لوکس یکی از شرکت های معتبر در زمینه ارائه انواع لوازم و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، و تجهیزات استخر مثل همین انواع فیلتر استخر است و آمادگی دارد که با ارائه مشاوره تخصصی، بهترین دستگاه فیلتر تصفیه آب استخر ممکن را برای شما فراهم کند و نیاز های شما را در زمینه تجهیزات سرمایشی، گرمایشی و تجهیزات استخر را برطرف نماید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “انواع فیلتر استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *